Як мені видаляли зуб мудрості

Як мені видаляли зуб мудрості

Ось і пройшов тиждень, після того, як в мені стало на декілька грам менше мудрості. Хочу з вами поділитись своїм досвідом та емоціями,  як я пережила видалення ретинованого (impacted) зуба мудрості.

Мій 8-ий зубчик  мені не дошкуляв. Він собі спав у кісточці нижньої щелепи, проте сни його були підступні. Бачте, уві сні всі ми маємо звичку крутитись, перевертатись, штовхатись, не вийнятком був і мій 48-ий зуб. З кожним роком ймовірність того, що він (48-ий) штовхне свого сусіда збільшувалась.

Тож спланувавши свій робочий графік, записалась на прийом до лікаря-стоматолога. Я себе морально готувала добрих півроку. І от час настав.

Найбільше я переживала за анестезію, проте це було не так погано. 2 карпули-2% Лідокаїну на мою 52 кг вагу, було недостатньо, тому лікар підсилив її ще ½ карпули 4% Артикаїну. Уколу я навіть не відчула. О, чудо, півгуби з правої сторони заніміло, перестала відчувати і  праву половину язика. Це був знак для лікаря, що можна приступати до процедури.

Лезо 15 почало краяти мої ясна. Дивний звук, ніби похрускування і це тільки квіточки. Після того як лікар оголив надкісницю, він відправився на пошуки мого сплячого красеня 48-ого. Лікар взяв в руки дрельку, яка за звуком завжди мені нагадувала мотоцикл і «брррррр…». Знову жахливі звуки, ніякі навушники не допоможуть. В голові все ж дуже тісно розташовано, а слухові нерви з зубними взагалі близькі сусіди, так що шуму не униктути, хіба просити снодійного і лягати спати.

Через те, що мій зуб спав собі  на нижньощелепному нерві, у мене не пропадало відчуття що ТАМ, щось відбувається. Коли лікар героїчно сказав-«найшов твій зуб, дуже великий,  треба буде його розпиляти навпіл, щоб легше було його дістати. Добре? Дай знати, якщо почнеш щось відчувати»- я втиснулась у крісло, і міцно вчепилась руками за поручні.

Багато тиску, запах паленої емалі, коментарі, які міцні в мене зуби… Відчуття ніби  до твого зуба підключили електронний струм- типічний для реакції пульпи. Коли лікар, розрізав зуб навпіл, він додав ще другу половинку анестетика, щоб притупити нервовий біль. Попустило. Лікар дістав коронкову частинку мого зуба, а потім за допомогою елеваторів вишпортав і корінці. Наступило полегшення. Вирвався крик «ура!». Ще пару хвилин і можна йти додому- найгірше вже в минулому. Оглянувши лунку, лікар промиває її фізрозчином і зашиває її 3.0 саморозмоктуючим «нитками»-кетгутом.

Можна йти додому, з ваткою між зубами і льодовим компресом на правій щоці.

І здається, що все погане вже позаду, а тут ще ж треба заплатити за видалення. Чудово, коли є страхівка, а коли за всі муки ще й треба своїми грошима розплачуватись,звучить як жарт.

P.S.  у наступних дописах читайте про мій тиждень після видалення, скоро буде..

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!