Чистимо зуби правильно

Чистимо зуби правильно

Часом ми навіть не задумуємось над тим, що ми робимо. Ми виконуємо цю рутинну процедуру кожного дня, але чи робимо ми це правильно? Сьогодні мава йтиме про чищення зубів. Це звичайно не вища математика, але і тут можна зробити багато помилок.

Отож, почнемо з правильної техніки чищення зубів. Тримайте щітку під кутом 45 градусів до лінії ясен. Саме такий кут дозволяє ефективно позбутись від вільшості бактерій, які накопичуються під яснами.

Круговими рухами щітки масуємо ясна, щоб покращити кровотік до ясен. Бажано користуватись щіткою з м’якими нейлоновими ворсинками. Жорстка і середньої жорсткості зубна щітка агресивно впливає на зубну емаль та ясна.

Після масажу ясен, вимітаючими рухами щітки, опускаємось від ясен до жувальної поверхні зуба. Уникайте горизонтального чищення, оскільки воно підвищує чутливість зубів.

Для ефективного чищення, починайте з правої зовнішньої сторони і рухайтесь за годинниковою стрілкою. Коли закінчили чистити зуби ззовні, переходьте на чищення зубів зсередини. Повторюємо прості вимітаючі рухи зверху в низ. 

Для чищення передніх зубів зсередини, тримайте щітку вертикально.

 

Зубна анатомія досить непроста- має багато “горбиків” і “ямок”. Саме у “ямках” часто можна знайти залишки їжі, а це рай для бактерій. Очистити жувальну поверхню можна за допомогою кругових рухів.

Стоматологи рекомендують чистити зуби на протязі двох хвилин. В реальному житті  людина тратить всього 45 секунд на чищення. Цього часу зовсім недостатньо для того, щоб фтор, який міститься в зубній пасті, подіяв на зубну емаль.

Щодо зубної пасти, так її нам потрібно небагато. Для чищення всього роту достатньо вичавити  маленьку горошину з тюбику, а для діток ще менше. 

Стоматологи довго вели дискусії на тему “Варто чи ні ополіскувати рот водою одразу після чищення зубів”. Відповідь -не бажано, оскільки тоді фтор з зубної пасти не допомагає зміцненню зубів. Можна використовувати ополіскувач для ротової порожнини замість води. Прополощіть зуби, горло, сплюньте, але не ополіскуйте рот водою. Нехай фтор робить свою магію.

Після використання зубної щітки, сполосніть її під водою, і дайте їй висохнути. Не залишайте мокру щітку у зактритому контейнері, так як це сприяє розвитку бактерій та грибків на щітці.  В якості експерименту у одній з передач “MythBusters” Jamie Hyneman та  Adam Savage відправили свої зубні щітки на мікробіологічний тест. Умови експерименту були надзвичайно прості, руйнівники міфів користувались своїми щітками, як звично і залишали їх у ванній кімнаті кожного дня напротязі місяця. Лабораторні аналізи показали наявність фекальних мас на обидвох щітках. Пояснюю: кожного разу, коли ми використовуємо туалет і не опускаємо кришку унітазу, водяний аерозоль поширюється довкола ванної кімнати. Щоб уникнути небажаних частинок на ваших зубних щітках, рекомендовано зберігати їх у шухлядах або “медичних кабінетах “у ванній кімнаті.101037894.jpg.rendition.largest

Деякі електронні щітоки мають базу з ультрафіолетовим світлом, яке допомагає їм очиститись від бактерій.

Як і все в житті, зубна щітка має свій термін придатності – три місяці. Вже після 200 використання, зубна щітка не здатна виконувати свою функцію, оскільки ворсинки втрачають свою еластичність. Як результат бактерії і частинки їжі легко затримуюються на щітці.old-brush

Ось такі короткі і досить прості правила сподіваюсь допоможуть Вам зберегти здорову посмішку.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!