Коротко про флос

Коротко про флос

Десь приблизно місяць тому в Американській стоматології був гучний скандал. Предметом гарячої дискусії був мій улюблений засіб ротової гігієни – пан «Флос». Associated Press повідомило, що рутинне використання зубної нитки не несе ніякої користі у боротьбі з зубними відкладеннями, і ніяк не впливає на розвиток зубного карієсу і захворюваннь ясен. Вимушені флосери були на сьомому небі від щастя, немає доказів , а отже і нема сенсу  користуватись зубною ниткою.flossing

В пошуку правди Американська асоціація стоматологів все ж таки стояла на стороні флосу. У своїх заявах, ААС закликала людей не піддаватись на провокації і продовжувати флосити.

Постараюсь пролити світло, для тих хто не розуміє чому кожна людина від маленького  повинна використовувати зубну нитку кожного дня. Подумайте логічно, чистячи зуби ми зосереджуємось на 2-3 поверхнях  зуба, тоді як бічні поверхні зуба залишаються покриті слиною, залишками їжі і бактеріями. Якщо не користуватись флосом чи інших між зубним інструментом, наліт наростає, бактерії продовжують розмножуватись, а це провокує розвиток карієсу і захворювань ясен.7ee04d421dc7690f50ff20b309090354_keep-teeth-falling-out-300x300_gallery

Кожного дня я зустрічаюсь з пацієнтами, які втратили зуб через свою ж необачність та лінь.

Тільки прокинувшись в зубній агонії щось наштовхує тебе надумку, що варто було б піти до стоматолога. Приходиш а там –сумні новини, виявляється що зубні нерви не залізні, не витримали  лихої долі і відійшли на той світ.

І що робити? Є два варінта: зберегти зуб – пломбувати зубні канали, або ж видалення (як то кажуть нема зуба нема проблем). Припустимо, що ми хочемо зберегти зуб. Запломбували канали, біль минув і слава стоматологу. Вертаємось до рутини.  І тут за пару років ти прокидаєшся від також агонічного болю в тому ж зубі. Біжиш до зеркала, дивишся і не впізнаєш свого відображення через набряк.  Знов біжиш до стоматолога, але він не всемогутній і воскресити вже давно відійшовший зуб йому не під силу. Після сесій антибіотиків, повторного пломбування каналу зуб врятувати не вдалось.

День видалення.

Сидиш ти встоматологічному кріслі і думаєш що все нема зуба- нема проблем, але ж ні, проблеми тільки починаються. Згодом стане важко пережовувати їжу, язик постійно путатиметься у тому проклятому проміжку. Сусідні зуби стають чутливити, а зуб що втратив нижнього сусіда таки тягнеться до пустого місця, де колись так спокійно собі стояв здоровий шостий зуб. Знову йдеш до стоматолога знову платиш енну суму за обстеження і чекаєш поки тобі запропонують резонне вирішення проблеми. Імпланти– каже доктор, ідеальний варіант, проте вартісний – у вашому випадку буде коштувати приблизно 3000 $. Можливо все було б не так погано якщо б у людини була страховка, щоб покрити ці витрати.

importance-of-flossing-question-1Тільки коли пройдеш через цей довгий лікувальний процес починаєш рахувати: 133$ за стоматологічний огляд, 28$ за рентген, $1000 за пломбування каналів, 700 за коронку, потім повторно 133$ за стоматологічний огляд і знов 28 за рентген, повторне пломбування ще $1000 зверху , $300 за видалення нещасного зуба і ще 3000 зелених за іплант + два роки життя у дискомфорті.  Тут настає момент просвітлення і ти розумієш, що флос коштує тільки 3 $  і дві хвилини твого дорогоцінного часу.

Кінець.

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!