Обережно Coca-cola

Обережно Coca-cola

Інформація про шкоду паління не є секретом. Весь світ знає, що куріння несе летальні наслідки і має токсичний вплив на розвиток плоду. У багатьох країнах світу ( і в Україні також) згідно законодавства на упаковці тютюнового виробу вказують ймовірні наслідки паління та ілюструють їх відповідними картинками, наприклад: “Куріння веде  до серцево-судинних захворювань та раку легень” , “Куріння під час вагітності шкодить вашій дитині”; “Тютюновий дим шкодить здоров’ю тих, хто вас оточує”; “Куріння викликає залежність, не починайте курити!”; “Куріння викликає імпотенцію”; “Захистіть дітей: не дозволяйте їм дихати вашим димом”; “Курці помирають рано”.2012_41_sigarety

Отож, уявіть собі ситуацію : чудовий літній день, ви гуляєте  парком і бачите, як  батьки «пригощають» шестирічну дитину цигаркою. Якою була б ваша реація? В Канаді у таких батьків вже б забрали батьківські права.

Kid-Child-Teen-and-Smoking-11

Тим не менше мова сьогодні йтиме не про цигарки, а про “кока-колу”. Чи думаємо ми двічі, перед тим, як травити молодий організм цим напитком?

soda2

Колір зубів змінювався відповідно до часу проведеного у “Coca-cola”

“Кола” і “пепсі” не несуть ніякої харчової цінності, тим не менше вони переповнені цукром. Ці напитки викликають у людей таку ж форму залежності, як і цигарки, а також підвищують ризик діабету, серцевих захворювань та ожиріння, вже навіть і не згадую про зубний карієс. У 2011 році дослідження Centers for Disease Control and Prevention ( CDC) показало, що спожиті цукрові напитки спричинили 184,450 смертей у світі. Більше того, згідно CDC половина американської популяції вживає “кока-колу” кожного дня, і найчастіше це підлітки та діти.

Шкода, що на бутилочці з “кока-колою” немає картинки, яка б відображала наслідки постійного споживання напитку. Не байдужі до суспільного здоров’я люди вже вкотре намагаються просунути до американського сенату закон, який закликає до маркування солодких напоїв відповідними ярликами а-ля « Обережно, напій містить цукор».

Для тих, хто стверджує, що глюкоза необхідна для роботи мозку- так, це факт. Проте, ні людський мозок, ні організм в цілому не потребує додаткового цукру. Оскільки, необхідна кількість глюкози  для роботи мозку утворюється у процесі розкладання складніших сполук (вуглеводів), якими ми харчуємось. Додатковий цукор- це той, який ми додаємо до їжі, як і всі отрути, він просто солодкий на смак і його ми повинні уникати.

Для тих, хто не може уявити своє життя без цукру та кока-коли, бажаю вам знайти альтернативу. Бажано шукати не на полицях магазинів, а на грядці або на деревах. Домашні компоти, смузі, соки все одно містять велику кількість цукру, проте він – натуральний, і природній інгридієнт продукту ( ягід, фруктів чи овочів), а не підсолоджувачем.carrot_coke

Хочу наголосити, що діти допоки маленькі не мають добре розвинених смакових рецепторів, тому чим довше ви утримуєте їх від спокуси ( солодощів), тим краще. Пам’ятайте, що саме ви вибираєте чим годувати та поїти своїх малюків. Старайтесь уникати додаткового цукру. Не мокайте соску ні у цукор, ні в мід.4276497618_75366b8204

Старайтесь знайти для себе та своїх дітей здорову альтернативу, щоб болячки вас обходили стороною. Будьмо здорові!

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!