Зубний наліт під мікроскопом

Зубний наліт під мікроскопом

gevers_cover_nature111 Людський організм є домівкою для інших МІКРО організмів. Цілі міста бактерій розташовані на території людського тіла. Проте  адрес наших маленьких квартирантів ніхто не знає. Ще не придумано GPS, який би допоміг нам знайти дорогу до цих мікробних селищ. Вчені працюють над розробкою специфічних бактеріальних карт, проте не все так просто. Завжди не вистачає якоїсь дрібнички, частинки пазлу, який показує як живе містечко мікробів, і хто живе проруч з ними.

Завдяки генетичному аналізу, дослідники вже ідентифікували багато бактерій, проте до кінця не ясно до яких угрупувань входять ті, чи інші мікроогранізми, і як вони облаштовані. Як справжні детективи вчені шукають  підказки, щоб розгадати загадку.

Класичним дослідницьким матеріалом став зубний наліт, який просто кишить бактеріями. Fun-Fact-Tooth-Worms-file-sized-for-WP-uploadНагадую, що зубний наліт -це не просто залишки їжі, це оранізована структура з бактерій та матриксу ( клейна речовина, продукт життєдіяльності бактерій), яка постійно утворюється на зубах та яснах. Мапування (картування) бактерій  потребує спеціальних познечень- тегів.  Human Oral Microbiome Database та Human Microbiome Project  знайшли 13 різних типів бактерій на зубах. Кожний тип вчені забарвили в інший колір, який світиться при спеціальному освітленні. За допомогою спеціальних технологій combinatorial labeling та флюорисцентного забарвлення in situ (CLASI-FISH) вчені сфотографували 15 типів бактерій. Результат вражає. Бактеріальні структури надзвичайно організовані і візуально нагадують всім відомі візерунки «Їжачка», «цвітної капусти».

 

Бактерії, які потребують оксиген живуть на поверхні. «Ниточки» Corynebacterium matruchotii прикріплені до дна, і нагадують корінці. Мікс бактерій Lautropia, Capnocytophaga, та Fusobacteria, які  живуть без кисню,  розташовані далеко від поверхні.

Можливо, коли  ми докінця зрозуміємо бактерій ми знайдемо шлях, як назавжди побороти карієс та захворювання ясен, ну а поки що бережемо свою посмішку як вміємо.  Зубна щітка, паста та флос вам в допомогу.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!