3D технології в стоматології

3D технології в стоматології

Ера комп’ютерних технологій вже давно добралась до стоматології. Зміни, які відбулись за цей час вражаючі. Більшість практик у світі використовують цифрові рентген сенсори, а замість сумішів для зняття відбитків- потужні камери, більше того, вже непотрібно тонн паперу, щоб записувати медичну та персональну інформацію клієнта- все поміщається у голову комп’ютера. Технології полегшують та прискорюють робочий процес, роблять його більш комфортним для клієнта.

Вражають 3D технології, які практично змінили правила гри у стоматології. Найпопулярнішим на сьогодні є субтрактивний метод або простіше кажучи фрезування. За допомогою фрезування можна виготовити складні геометричні фігури з бруска матеріалу. IMG_7987Наприклад, СEREC- станок, який отримує інформацію із спеціальної 3D моделюючої програми, вирізає необхідні об’єкти з порцеляни та цирконію. В той час як 3D прінтер створює модель шар за шаром, на мікро рівні. Обидва методи дозволяють стоматологам замістити втрачені зуби,  вдосконалити посмішку вінірами, коронками, вкладками та іншими мініатюрними деталями.

Electronic three dimensional plastic printer during work in school laboratory.

На мою думку 3D технології у стоматологічному офісі це величезна інвестиція у бізнес. Вже непотрбно знімати неприємні відбитки, достатньо просто сфотографувати відпрепарований зуб і вуаля- інформація надіслана до лабораторії. Це економія такого дорогого  часу, та підвищений комфорт  для обох сторін -лікаря і клієнта.

Чи буде потреба у зуботехнічних лабораторіях та зубних техніках?

Dental-3D-printingЦе питання мене цікавило ще відколи я перший раз почула про надруковану зубну коронку. Також мене мучила думка чи потрібні будуть стоматологи. Якщо вірити статистиці, то тільки 10% стоматологів використовують CAD/СAM  технологію, чи то через гроші чи через те що старше покоління не хоче вчитись новому. По іншу сторону прибувають нові спеціалісти, які розпочинають свій бізнес з новими знаннями та навиками у 3D сфері. На теперішній час, ще вилами по воді писано, що буде далі, проте зміни відбуваються кожного дня.

На мою думку, технічна робота і надалі буде актуальною. Беручи до уваги те, що вже 30 років 3D технології були на ринку, і тільки 10 % стоматологів відчули вітер змін. Тим не менше, попит на якісну, мистецьку роботу завжди був, є  і буде.

Недавно прочинала інформацію про студента з New Jersey, який заощадив на стоматологічних послугах,  «роздрукувавши» собі сет з invisaligne –style брекетів. 160315144855-amos-dudley-before-after-780x439На щастя, всі зуби залишились на місці, більше того «кучерява» посмішка хлопця стала рівнішою. Тож, що станеться, якщо доступ до 3D технологій стане більш доступним, ніж стоматологічна допомога?

Безумовно нові технології – це прогрес. Тим не менше потрібно пам’ятати, що новітні технології не працюватимуть самі по собі, нові технології потребують нових навичок, нових рішень, нових кваліфікованих викладачів! Технології можуть йти вперед, а от люди, які невміють їх використовувати будуть тим якорем, який тягнутиме весь світ вниз.

Не бійтесь змінюватись, перевчатись та починати все з чистого листка. Бо зміни –це добре.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!