32 норма

32 норма

Кажуть, що  Бог дає людині зуби двічі, а за третій раз потрібно платити. Натомість, деякі риби забезпечені зубами на все життя.

9799a70fbfb57298c4e43e6bf1048b8a-childs-skull-before-losing-baby-teeth

Зуби людини

Генетичний аналіз показує, що акули наділені специфічним набором генів, які дозволяють їм постійно оновлювати зубний ряд. На сьогодні група дослідників з the University of Sheffield’s Department of Animal and Plant Sciences, на чолі з доктором Gareth Fraser успішно ідентифікувала епітеліальні клітини, які утворюють зубну пластинку (Dental Lamina) у акул. У людини зубна пластинка запрограмована на утворення молочних та постійних зубів. Після того, як постійні зуби прорізались, зародкові клітини зубів втрачаються. На жаль цей генетичний механізм залишається загадкою.

Sharks-human-teeth-9

Щоб отримати нові відповіді, вчені повертались на 450 млн років у минуле. Десь приблизно в той час еволюція взяла крутий поворот, і у створінь появились зуби. Не дивно, що такі безжальні хижаки, як акули надзвичайно успішні у полюванні на здобич. Зуби акул, гострі як бритва, швидко регенерують, ще до того як почнуть псуватись. Цікаво, що псуються вони не від карієсу, а просто ламаються.

recent2

Зуби акули

Вчені довго аналізували експресію генів китової акули протягом раннього формування зубів. Виявилось, що гени які беруть участь у первинному утворенні зубів ідентичні до тих які породжують регенерацію всіх подальших зубів.

21b9b8a32251c35f4f3c6ff70f8d437cМабуть, природа наділила акулу необмеженим набором зубів, через те, що вона не може за ними  правильно доглядати. Їй постійно треба нових гострих зубів, щоб здобувати їжу та оборонятись від інших хижаків. В той час, коли людина має можливість доглядати за ротовою порожниною, часто в неї просто немає бажання. В народі кажуть : «молочні зуби- не важливі- самі випадуть», а на постійні зуби завжди бракує часу. В кінцевому результаті до стоматолога звертаються  через свою ж вину, через свою лінь та байдужість.

Не будьте байдужими до свого здоров’я! Відвідуйте стоматолога з профілактичною метою!

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!