Інсульт та здоров’я ротової порожнини

Інсульт та здоров’я ротової порожнини

Кожні 5 хвилин у одного з українців реєструють факт інсульту. Кожного року у світі помирає 5,7 млн людей через інсульт. Вчені ламають голову, як покращити ситуацію та зменшити число жертв. Не пасуть задніх і стоматологи. stroke1-644951Результати досліджень у University of Louisville School of Medicine показують зв’язок між здоров’ям ротової порожнини та ризиком інсульту.

Інсульт називають ішемічним, якщо кровоносні судини, які несуть кисень до мозку  закупорюються. Найчастіше, ішемія відбувається через атеросклеротичні бляшки у судинах.iscstr-01 Геморагічний інсульт виникає в результаті ослаблення кровоносних судин, кров накопичується і створює тиск на мозок.

hemstr-01

Під час дослідження виявилось, що у 26 % людей з мозковим крововиливом слина містить специфічну бактерію – CNM-positive S. mutans. Припускають гіпотезу, що бактерія S.mutans прилипає до кровоносних судин і ослаблює їх. Вік та підвищений тиск діють не на користь судин і в кінці-кінців всі ці фактори ведуть до крововилову.

Невролог R.Friedland стверджує: «здоров’я ротової порожнини надзвичайно важливе для здоров’я мозку». Кожного разу, коли людина чистить зуби вона діє на користь не тільки роту, а й на користь серцево-судинної системи та мозку.

dental-care-floss-toothpaste-oral-healthТож, поки вчені проводять експерименти і пробують дістати відповіді на всі питання, ми повинні пам’ятати про рутинні гігієнічні процедури- чистити зуби двічі на день, користуватись флосом чи іншими міжзубними засобами.

Я вірю у профілактику! Повірте і ви!

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!