Невралгія трійчастого нерва

Невралгія трійчастого нерва

3гілкиБіль надзвичайно дивне відчуття від якого підкошуються ноги. Біль буває  різним, і у кожної людини це відчуття має свій “поріг”. Люди, котрі живуть з діагнозом –«невралгія трійчастого нерва» добре знайомі з болем.

Невралгія трійчастого нерва (НТН) – це стан хронічного, сильного болю обличчя, який постійно повторюється з новою силою. Трійчастий нерв є парним, виходить із стовбуру головного мозку  крізь отвір у  черепі. Кожний нерв має три гілки верхню, середню та нижню.

Біль є головним симптомом невралгії трійчастого нерва. Спочатку виникає пощипування, а далі епізоди прогресують, тривають довше і стають більш болісними.  Біль описують подібним на електричний шок. Невралгія трійчастого нерва частіше вражає одну сторону обличчя, проте бували випадки і двостороннього ураження. Боліти можуть зуби, нижня щелепа, верхня щелепа, щоки, очі та чоло. Жувальні рухи, розмова, посмішка, як і любий дотик може стати тригером болю. Зрештою рутинні справи, такі як нанесення макіяжу, гоління, чищення зубів чи поцілунки провокують біль. Часом біль виникає спонтанно, без будь якої на то причини.

Щороку 150000 людей діагностують з невралгією трійчастого нерва, переважно це жінки старші за 50 років. Лікарі асоціюють НТН з розсіяним склерозом, захворюванням при якому пошкоджується  мієліновий шар навколо нервового волокна. Менш ймовірно, що невралгія виникає внаслідок герпетичного ураження.

Tic2

№1

На щастя вихід з ситуації існує. Лікування починається з консервативних методів– медикаментів, що блокують больові сигнали та протисудомних засобів, які стабілізують нерв і зменшують біль. Якщо симптоми не зникають після прийому медикаментів, застосовують більш радикальні- хірургічні методи. Наприклад, при підшкірному методі (див №1) тонку голку вводять власне у нерв, пошкоджують  нервове волокно, щоб перервати надходження больового сигналу до мозку.

№2

№2

При мікрохірургічному методі (див. №2) лікарі створюють доступ до трійчастого нерву, щоб усунути тиск кровоносних судин на нерв. Зазвичай дана процедура є надзвичайно ефективною, проте існує ризик оніміння обличчя та порушення слуху.

Альтернативним лікуванням є стереотактична радіохірургія. Метод є неінвазивним, виконується за допомогою гамма-ножа або лінійного прискорювача, лікар наносить пошкодження на корінець трійчастого нерва. Даний метод рекомендований старшим клієнтам, котрі бажають уникнути хірургічного втручання. Оскільки, кожний випад є унікальним, потрібно уважно підбирати лікування.

За останні півстоліття лікування больових приступів при невралгії трійчастого нерва суттєво вдосконали. Сучасні технології та препарати дають змогу, якщо не вилікувати, то принаймні тримати підконтролем больові пароксизми. Тим не менше, є ще багато нез’ясованих питань на які ще треба знайти відповіді.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!