Ясенна посмішка

Ясенна посмішка

f20zz4Усмішка на обличчі це- красиво. Вона привертає увагу, піднімає настрій, а ще кажуть, що вона продовжує життя. Тим не менше, бувають випадки, коли людина не задоволена своїм зовнішнім виглядом саме через посмішку. Одні клієнти жаліються на короткі зуби, інші кажуть, що при посмішці видно велику порцію ясен. Що таке ясенна посмішка і як можна усунути дискомфорт?

Порушення гармонії між яснами, зубами, верхньою щелепою та устами є причиною ясенної посмішки.

Давайте детальніше розглянемо кожну ситуацію і шлях до вирішення проблеми.

  • Надмірна демонстрація ясенної тканини на верхній щелепі ймовірно є проявом аномального прорізування зубів. Зуби, що покриті надмірною кількістю ясен виглядають короткими, в той час, коли насправді мають нормальну довжину.gummy-smile-before-and-after-thumb
  • М’яз, який контролює рухи верхньої губи –гіперактивний. М’яз піднімає верхню губу вище за норму, у результаті при розмові та посмішці видніються ясна. Акт посмішки об’єднує велику кількість мініатюрних м’язів, які залучені в міміці. В нормі верхня губа рухається на 6-8 міліметрів від нормального, спокійного стану до посмішки. Існує багато шляхів для успішного усунення дефекту. Ідеальним лікуванням є ботокс. Процедуру проводять повторно кожних шість місяців, так як ботокс тільки тимчасово паралізує м’яз.
  • Протрузія верхньої щелепи- стан при якому вехньощелепна кістка росте і розвивається прогресивніше ніж нижня щелепа, чим створює дисгармонію у зовнішності. Лікування цього стану не виключає ортогнатичне хірургічне втручання, при якому верхню щелепу хірургічно пересувають вверх так, щоб стабілізувати гармонію між зубами і яснами.
  • Надмірне стирання зубів. Зиби виглядають надзвичайно короткими. Датують випадки компенсаторного прорізування зубів, тобто зуб рухається у напрямку протилежних зубів, щоб «відшкодувати» стертість. Поки наш організм старається сам себе «полікувати» ясна, які прикріплені до зубів розтягуються чим створюють ясенну посмішку. Ідеальним у даній ситуації є ортодонтичне лікування- «позаштовхувати» уражені зуби на своє місце; з подальшою реставрацією довжини зубів за допомогою бондингу або ж порцеляновими коронками.

Gummy-Smile-300x300Отож, ясенна посмішка є наслідком багатьох  факторів, тому коректна діагностика надзвичайно важлива, ажде від неї залежить і лікування. Стоматологічна команда повинна працювати разом над вирішенням дилеми. Посмішка має значення! Вона впливає на успішність людини, приваблює оточуючих та додає впевненості. Отож, дбайте про свою посмішку і усміхайтесь частіше!

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!