Втрата зубів -втрата кісткової тканини

Втрата зубів -втрата кісткової тканини

Screenshot 2016-01-28 13.37.43Величезна кількість людей ходять по світу втративши хоча б один зуб, переважно моляр. Якщо втрата не помітна на перший погляд, чи важлива вона взагалі ?

Реальна проблема втрачених зубів не в естетиці, хоча безумовно зовнішній вигляд дуже важливий, бо впливає на самопочуття, людську психологію та соціальну поведінку. Проте сьогодні мова не про красу, а про проблему втрати кісткової тканини, що оточує зуб.

Альвеолярна кітка потребує постійного навантаження, щоб залишатись здоровою. Без нагрузки, яка виникає від жувальних рухів та накусуванні, кістка починає Screenshot 2016-01-28 13.37.25розсмоктуватись. Втрата зуба веде до «схуднення» кістки на 25 % тільки в перший рік, чим довше кісткова тканина «сидить без діла»- тим більші втрати у кістці.

Screenshot 2016-01-28 13.37.56З втратою зубів порушується функція жування і мова. Помітні зміни у контурах обличчя. Відстань між носом і підборідком зменшується, а з нею і вся нижня третина обличчя. Через відсутність задніх зубів щоки виглядають запалими всередину. Людина виглядає старшою  і насупленою. Зрештую, прикус кардинально змінюється- разом з самосприйняттям.Screenshot 2016-01-28 13.38.09

На щастя, вихід є і це- імплантація. Кісткова тканина зростається із зубним імплантом. Імплант стабілізує і підтримує кісткову тканину, рівномірно передає навантаження на кісткову тканину, чим забезпечує нормальне функціонування.

Щоб зберегти здорові зуби та ясна, як завжди рекомендую дотримуватись перфектної гігієни ротової порожнини. Не забувати чистити зуби двічі на день, користуватись флосом чи іншим інтрадентальним засобом. Проходьте на профілактичні обстеження у стоматолога двічі на рік.

Повірте, посмішка має значення.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!