Грип, ГРВІ або Інфлюенца

Грип, ГРВІ або Інфлюенца

flu1Що ми тільки не робимо, щоб залишатись здоровими? Вживаємо здорову їжу, вдосталь відпочиваємо, миємо руки після контакту з брудними поверхнями, уникаємо людей, що хворіють, терпимо укол з вакциною, і так далі… Врешті-решт, недуга застає нас у неслушний момент, як завжди. Чхання, постійний «струмок з носа», температура, відчуття ніби тебе збив автобус, а попереду ще цілий робочий тиждень, з копицею невідкладних справ.

Ось і майорить червоний хрестик в календарику- давно запланований візит до стоматолога. Що ж робити? Йти чи не йти? Відповідь проста – зателефонуйте свому лікарю-стоматологу, розкажіть про недугу, скасуйте старий та заплануйте новий прийом.

Коротко  про грип і його стосунки зі стоматологією.flu-sneeze

Підчипити вірус дуже легко, особливо “заразною” є слинна рідина. Здавалось би, знаючи причину і шлях поширення вірусу, можна було б уникнути проблеми, проте не все так просто. При чханні, кашлі та навіть при розмові слинна вилітає з ротової порожнини і зависає у повітрі. В офісі чи супермаркеті, школі чи будь-де у людному приміщенні, є шанс підчипити вірус або ж, якщо ви хворієте то поширити його.  У стоматологічному кабінеті персонал навчений усіх необхідних заходів, щоб уникнути небажаної недуги та захистити персонал клініки і всіх клієнтів. Тим не менше, відвідувати стоматолога, коли у вас грип- не варто.

Untitled
Інфлюенза, або всім відомий грип, поширюється дуже швидко, свого піку він набирає в січні-лютому. Зазвичай імунітет людини досить сильний і може побороти вірус. Проте, час від часу вірус мутує- змінює свою форму. До нового вірусу імунітет не привик, і не може захистити організм. У 2009 році H1N1 був новим вірусом, який з блискавичною швидкістю поширився по світу, і спричинив грипову пандемію.

Як попередити грип?

  • Прикривайте ніс і рот одноразовими хустринками, коли кашляєте чи чхаєте; якщо у вас не має хустринки, використовуйте лікоть, а не долоню;coughsleeve
  • Уникайте контакту з очима, носом чи ротом, щоб попередити поширення інфекції;
  • Мийте руки під проточною водою з милом. У разі відсутності мила або води скористайтесь антисептичним гелем для рук;washhands
  • Старайтесь уникати контакту з людьми, що проявляють грипозні симптоми;
  • Якщо відчуваєте недугу, рекомендовано взяти паузу на декілька днів, відпочити вдома, як мінімум 24 години після підвищення температури.
  • Протягом грипозного сезону, рекомендовано носити лицеву маску;Concern+Grows+Swine+Flu+Patient+Numbers+Increase+CcpoKabqMJ4l
  • Антивірусні препарати є другорядною лінією захисту;
  • Придбайте нову зубну щітку, після того, як перехворіли на грип.95f0f7114ada453c03101ff41f055714

Отож,  грип- це гостре захворювання дихальних шляхів, що повертається кожного року у новій формі. Якщо ви маєте підвищену температуру, головний біль, біль в м’язах, кашель та інші респіраторні симптоми не зволікайте. Зверніться за допомогою! Забудьте на два –три дні про всі справи і подбайте про своє здоров’я та здоров’я ваших рідних,  друзів.

Portrait of sick family in bed blowing their nose - White background

Залишайтесь здоровими і шануйтесь!

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!