Посміхніться, свята наближаються!

Посміхніться, свята наближаються!

День Св. Миколая, Новий рік та Різдво вже просяться на поріг. Добре відомо, що для дітей зимові свята, особливо Миколая величезна радість і гори солодощів.mzl.adevboqx

Tooth-BWish3-256x186Вживаючи велику кількість цукерок, печева та солодких напоїв, бактерії у роті змішуються з вуглеводами ( цукрами), утворюючи шкідливі для зубів та ясен кислоти. Кислотні атаки розм’якшують зубну емаль. Якщо не чистити зуби двічі на день, та не користуватись флосом регулярно, емаль стирається з утворення порожнин- карієсу. Пошкодження зуба залежить від кількості спожитого цукру і скільки часу в ротовій порожнині він там пробув. Іншими словами чим частіше і довше цукор обволікує зуби, тим більшої шкоди він робить.

Як ж гарно провести свята і уникнути карієсу?

Розкажіть дитині, що відбувається з зубами, коли з’їсти забагато цукерок. Встановіть денний ліміт. Хочу наголосити, що краще, коли дитина з’їсть 5 цукерок підряд, ніж 5 цукерок протягом дня. Оскільки, кожного разу куштуючи цукерку, зуби піддаються 20-30 хв.  кислотній атаці, стоматологи рекомендують скоротити кількість кислотних атак.

Бажано їсти солодощі вже після того, як дитина повноцінно поїсть. Солодощі пригнічують апетит.dentist_1x

Не забувайте про гігієну ротової порожнини. Чистіть зуби двічі на день, використовуючи м’яку зубну щітку та фторвмісну зубну пасту. Користуйтесь флосом, щоб попередити міжзубний карієс. Ополіскуйте ротову порожнину простою водою, щоб змити залишки їжі з поверхні зубів.

downloadВласникам брекетів, рекомендую уникати попкорну, карамелі, горіхів, чіпсів, твердих цукерок, оскільки ці продукти дуже важко відчистити від поверхні зубів та брекетів. Тим не менше є багато альтернативних солодощів, для тих хто носить брекети, наприклад- шоколад.

17F9V_ZПротягом зимових святкувань, бажаю Вам і Вашим родинам доброботу та міцного здоров’я. Бажаю, щоб у цей сезон радості, миру і любові Ви провели у колі найдорожчих Вам людей.

З повагою Ірина Баланець

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!