Експериментуємо з “кока-колою”

Експериментуємо з “кока-колою”

Two kids making chemical experimentДітиска люблять пізнавати світ. Тож я пропоную до вашої уваги цікавий експеримент, легкий у виконанні, безпечний для дітей, дешевий і головне пізнавальний.

Мета експерименту: показати дітям, чому так важливо чистити зуби.

brush-up-a-toothpaste-experiment-slideshowmainimageНеобхідні матеріали:

1-2 білих яйця, попередньо зварених на круто ( старайтесь легко опускати яйця в посудину, щоб не утворились тріщини),

картонна коробка від яєчного лотка,

баночка кока-коли або пепсі,

посудина,

зубна щітка,

зубна паста.

Що робити далі?

Налийте солодку воду в посудину і замочіть в ній попередньо зварені яйця. Залишіть їх на ніч в img_3533холодильнику.

На наступний день білі яйця покриються коричневим нальотом. Ситуація максимально нагадує зубний наліт.

Поясніть дитині експеримент:

IMG_0197Розкажіть малечі, що яєшна шкаралупа складається з мінеральних кристаликів, так само як і наші зуби. «Кола» легко проникає у шпаринки між кристаликами, забарвюючи і зуби і шкаралупу у мало привабливий коричневий колір. Ось чому так важливо чистити зуби двічі на день.

Ведіть діалог з дитиною:

  • Запитайте які ще продукти та напої можуть нашкодити зубам? ( відповіді: солодкі води, кава, сік, солодощі).
  • Які напої корисні? ( вода, молоко).
  • Запитайте у дитини, яка його/її думка на рахунок чищення зубів після вживання їжі, і чи допоможе це зберегти зуби від поганих бактерій?
  • Запитайте в дитини, що на її/його думку трапиться з яйцем, якщо замочити його в «кока-колі».
  • Запитайте в дитини чи вода так само забарвить зуб, як і «кола».

Дозвольте дитині витягнути продукт експерименту з банки.  Ось тут знадобиться зубна щітка, паста і картонний лоток.2357472_orig

Промокніть яйце салфеткою, розмістіть його у картонній лунці. Вичавіть невелику кількість зубної пасту на щітку, і нехай дитина спробує почистити яйце від плям нальоту. Наліт легко піддається чищенню.IMG_0204_1

Цей простий експеримент, допоможе вам пояснити дитині важливість гігієни ротової порожнини. Покаже дитині, як формується наліт на зубах, і як він впливає на здоров’я зубів. Дитина зрозуміє і на власні очі побачить, що чищення справді допомагає зберегти посмішку білосніжною.6312985324_a3149ce29f

На мою думку, такі прості  досліди розширюють дитячий світогляд і допомагають батькам з поясненнями. Весело проведений час і здобуті знання- чудово поєднані у експерименті. Спробуйте і ви.

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!