Фруктовий сік

Фруктовий сік

Він всюди: в рекламах, на столі, у холодильнику, на природі, у школі, у дитсадку.. Ідея, що сік найкращий напій для дітей просто
заполонила голови батьків. Думка, що фрутовий сік –це здоровий спосіб збагатитись вітамінами та мінералами –міф.

ojБільшість фруктових соків на полицях магазинів переповнені цукром (переважно 18-25 грам цукру на кожні 250 мл, залежно від смаку). Як я вже не раз наголошувала, цукор- дуже шкідливий, особливо для дітей. І навіть якщо ви вибираєте «здоровий» сік без домішок цукру, ваша дитина все одно вживає цукор. Сік- це частина фрукту, з великою концентрацією фруктози- натуральний цукор. Отримуючи фруктозу чи цукрозу, наш організм сприймає все як цукор. Споживаючи яблучко, у такому вигляді, як воно є, ми отримуємо велику кількість волокон, які допомагають зменшити всмоктування цукру організмом. Це означає, що яблуко краще і здоровіше для організму, ніж яблучний сік з коробки.

Сік наповнений пустими калоріями чверть склянки- 60 калорій, які не несуть ніякої користі, а навпаки, тільки сприяють зайвій вазі. В той час, коли $10 мільярдні компанії кажуть, що немає встановленого зв’язку між соком і ожирінням, вчені переконані, що цукор залишається цукром.

child-juiceБільше того всі соки є пастерезовані, тобто сік піддається нагріванню, з метою знищення всіх бактерій. Разом з бактеріями знищуюються і всі вітаміни. Потім фабрики будуть насичувати сік штучними вітамінами, але вже менш корисними.

Більшість соків на ринку містять кукурудзяний сироп ( або інші підсолодувачі), штучні барвники, фейкові ароматизатори та смакові добавки і навіть арсен (миш’як).

Gladstone-Children-Self-Esteem-2Молочні зуби надзвичайно чутливі. Мало мінералізована емаль, не може протистояти кислоті, тому любий процес на молочних зубах розвивається набагато швидше, ніж у дорослих. Карієс бігом переростає у запалення пульпи, кислотна ерозія роз’їдає емаль і не залишає шансу молочним зубам дочекатись нових постійних зубів. От діти і бігають з «гнилячками» в роті, бо батьки їх дуже люблять, бо панькають сочками і цукерочками.

Тож як попередити руйнування зубів? Зменшити вживання соків, або розводити сік водою, щоб зменшити шкоду. Регулярне ополіскування зубів водою, та чищення зубів допомагає контролювати рівень бактерій в ротовій порожнині. Вчені також рекомендують випивати сік відразу, а не розтягувати кислотну атаку при кожному ковтку.

Що пропонувати дітям?

Fruit-Infused-Waters-from-Green-BlenderВода. Якщо дитина хоче пити, то дайте їх води. Можливо це не так солодко, як сік чи кока-кола, проте проста вода- невід’ємна  частинка кожного організму. Можна настояти воду, кинувши в неї цілий фрукт, таким чином вода матиме приємний фруктовий запах.

Молоко– це друга альтернатива соку.

Чайний гриб або Комбуча- це ферментативний напій, відомий ще з давніх часів у Китаї, через свої  цілющі властивості. Китайці називали його «еліксиром здоров’я».IMG_03461-1024x682

Кефір– багатий на пробіотики, допомагає травленню.

Чай-  з ромашки, календули, меліси, суниці, полуниці, чорниці, малини, калини… на любий смак. Не довіряєте чаю в пакетиках? Зробіть свій – домашній, висушений власноруч.tea-446493

Фреш. Ну і звичайно, свіжовичавлений домашній сік, безперечно, здорова альтернатива магазинному напою, без додатків, без лишніх підсолоджувачів.is_grapefruit_juice_bad_for_you

Давати дітлахам сік чи взагалі відмовитись від нього? Я рекомендую пропонувати сік, як «гощення» десь-колись, проте не кожного день по декілька разів. Наголошую, що вода- це найкращий напій, який можна пити в необмеженій кількості.kid-drinking-water

Вибирайте здорові, альтернативи, читайте що написано на упаковці, перед тим як пропонувати напій дітям. Не забувайте, що компанії, які виробляють продукт не завжди є чесними з покупцями. Пам’ятайте про гігієну ротової порожнини, про важливіть флосу і чищення язика.mother-teaching-daughter-to-brush-her-teeth

Проявляйте любов правильно, піклуючись про здоров’я, без лишніх панькань, щоб потім не ходити і не жалітись « які погані зуби в нас в сім’ї», або « та то молочні зуби,такі погані– повипадають».

Бережіть зуби своїх дітей з дитинства!

 

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!