Xylitol- замінить цукор

Xylitol- замінить цукор

sugarЦукор- це біла смерть. Дуже нездоровий додаток сучасних дієт. Цукор пов’язують з діабетом, раком, ожирінням, раннім старінням та іншими  болячками.

Тому люди шукають інші, корисні способи  підсолодити собі життя. Такою альтернативою є Xylitol або Ксиліт. Він смакує і виглядає як звичайний цукор, проте є менш калорійним і не підвищує рівеня глюкози в крові.

Дослідження підтверджують позитивні ефекти ксиліту на здоров’я ротової порожнини і організму в цілому.

Тож що таке Xylitol і звідки він береться?618_348_xylitol-sweeten-without-sugar

Xylitol- це цукровий спирт,  своєрідний гібрид молекули цукру і алкогольної молекули. Така структура дає можливість ксиліту добре розчинятись у воді, та стимулювати смакові рецепрото на язику. Підсолоджувач знайдений, в малих кількостях, у фруктах і овочах, тому вважається натуральним. Найчастіше ксилітол виготовляють з берези. Цікаво, що людський організм, у процесі метаболізму, також виробляє невелику кількість ксиліту. Xylitol є поширеним інгридієнтом у жуйках без цукру, цукерках, льодяниках, та у продуктах для діабетиків. Xylitol смакує, як цукор, але містить у 40 % менше калорій.download

Ксилітол не містить фруктози, отож не має ніякого ефекту на рівень цукру в крові та інсуліну. Для людей у предіабетичному стані, діабетиків, та для тих в кого є надмірна вага- ксилітол підходить ідеально.

Стоматологи наполегливо рекомендують замінити жуйки з цукром, на жуйки з ксилітолом. Як я вже згадувала у попередніх дописах, ксилітол допомагає у боротьбі з карієсом. Відомо що карієс та захворювання ясен –це наслідок життєдіяльності бактерій на наших зубах і яснах. sad-bacteriaЧим більше вуглеводної їжі ми вживаємо, тим більше бактерійй ми приваблюємо. Бактерії просто шаленіють від глюкози, додайте ще бонус- погану гігієну і карієс цвістиме, і ясна кровоточитимуть. Рай для бактерій, земні реалії для стоматолога.

Які ж переваги ксилітолу у боротьбі з бактеріями?

Відповідь дуже проста, бактерії не можуть перетравлювати ксилітол, а отже не мають можливості і бажання розмножуватись. Іншими словами, жуючи жуйку з ксилітолом ( або вживаючи ксилітол, як підсолоджувач) процес метаболізму цукру у бактерій блокується, і вони в буквальному значення вмирають з голоду. Вчені доводять, що вживання ксилітолу зменшує рівень поганих бактерій від 27% до 75%.

Інші переваги ксилітолу:

– підвищує рівень кальцію в травній системі, що позитивно впливає на здоров’я зубів, і захищає від остеопорозу;

-підвищує салівацію. Слина містить багато мінеральних речовин – кальцій та фосфати, які насичуюють тканини зуба.

– зменшує кислотність слини, що є позитивним ефектом для емалі.

Вуха, ніс і ротова порожнина анатоміжно пов’язані між собою. Ось чому бактерії, які живіть в роті, можуть «переїхати» до вуха і зробити там інфекцію. Виявляється, що вживання ксилітолу зменшує рейт вуйшної інфекції на 40 %.

Ксилітол допомагає побороти грибкові інфекції, зменшуючи можливість грибків (Candida albicans) «прилипати» до поверні і створювати там болячку.

На разі вчені досліджують вплив ксилітолу на утворення білка колагену. Дане відкриття може сповільнити старіння шкіри.

Які ж негативні фактори ксилітолу?blk-lab-vet

Ксилітол токсичний для собак. У людей ксилітол повільно всмоктується і не впливає на рівень інсуліну, тоді коли у собак все навпаки. Клітини у собак використовують глюкозу з кровоносного русла, що веде до гіпоглікемії ( низького цукру в крові), наслідки можуть бути фатальні. Також ксилітол погано впливає на собачу печінку. Хочу зауважити, що достатньо 0.1 граму на 1кг ваги тварини, щоб пес захворів. Так що тримайте жуйки подальше від  домашніх улюбленців, що добре для вас токсичне для звірів. У разі інциденту зверніться до ветклініки негайно!

У людей побічних ефектів не виникало. Якщо ви не впевнені  у своїй толерантності до  цукрових алкоголів, порадьтесь з своїм лікарем.

Отож,  ви хочете стати здоровішими і шукаєте альтернативу цукру, то ксилітол чудовий вибір. Не вірите? Спробуйте на власному досвіді.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!