Про пірсинг в ротовій порожнині

Про пірсинг в ротовій порожнині

awesome-bohemian-boho-egypt-Favim.com-2338798Татуаж і пірсинг  були популярними у  багатьох культурах протягом віків. Це своєрідна форма самовираження, яка і на сьогоднішній день є дуже модною.

Тату сьогодні це -нормально, тому вже ніхто не старається їх приховувати під довгими рукавами на роботі. Більшість сприймає татуаж, як вид мистецтва. Боді-арт  також включає в себе скарифікацію (це такий собі вид шрамування фізичними і хімічними способами) та ювелірні вироби у imagesнетрадиційних місцях – вухах, бровах, губах, сосках та статевих органах. Оскільки мій блог орієнтований на стоматологічну тематику, то мова йтиме про внутрішньоротовий пірсинг – язика, губ, щік, вуздечок і навіть піднебінного язичка.

Незважаючи на те, що пірсинг сьогодні є мейнстрімом, багато людей навіть гадки не мають, про наслідки і ризики пірсингу. Я вважаю своїм лікарським обов’язком донести хоч частинку корисної інформації до вас.

Втрішньоротовий пірсинг проводять спеціалісти, котрі, переважно, не мають медичної освіти. Відповідно ліцензії на здійснення внутрішньоротових інєкцій у них також нема, тому пірсинг відбувається без анестезії.

body_piercing_studio_equipmentНаступне хвилююче питання -інфекційний контроль і хто його контролює? Це питання стосується тих закладів, які проводять свою, так би мовити, творчу діяльність без будь-яких документів –ліцензій, дозволів, реєстрів і тому подібне . Процедура здійснюється банально “на квартирі”.

Список потенційних ускладнень внутрішньоротового пірсингу величезний. Поширеними симптомами є біль, набряк, інфекція та підвищена салівація (надмірна кількість слини). Інші ризики, які асоціюють з пірсингом – це передача інфекції, порушення мови, ускладнене вживання їжі, травма зубів, механічне пошкодження реставрацій (пломб, коронок, вінірів), удушення прикрасою.chipped

Опитування показало, що 50 % людей не мали ні найменшого поняття про можливі ускладнення.

Власники пірсингу мають звичку “гратися” з прикрасою. Результат таких ігор- пошкоджені ясен, тріщини на зубах та підвищена чутливість зубів.

Інфекції і пірсинг

Приєднання вторинних інфекцій (грибкових та бактеріальних) після пірсингу переростає у велику проблему. Дуже часто пірсинг асоціюють з так званими “blood borne” інфекціями- гапатит В, С, D, G. Також існували випадки ендокардиту після пірсингування. British Dental Journal повідомляє про випадки  ангіни Людвіга (захворювання м’яких тканин, інфекція поширюється в піднижньощелепний, підязиковий та підпідборідний фасціальний простір, швидко прогресує) захворювання проявилось вже на 4 день після пірсингу язика.

Злоякісні новоутворення і пірсинг

Тривале носіння пірсингових прикрас подразнює м’які тканини рота і веде до утворення виразок, які з часом можуть прогресувати до раку. Ось чому людям з пірсингом потрібно приходити на профілактичні прийоми до стоматолога.tongue_with_piercing_by_dimaps-d6qony0

Чутливість і пірсинг

Затерпання і втрата чутливості язика, порушення моторної функції язика можуть виникнути у разі пошкодження нервових волокон.

Звичайно лікарі не будуть рекомендувати вам пірсинг, проте проконсультуватись зі спеціалістом не завадить. В підсумку хочу додати «Що можна» і «Що не можна», надіюсь це допоможе мінімізувати ризик всіх вище перечислених ускладнень.

«Що слід робити»

 1. StefScrub stuffОбирайте ліцензовані заклади, з чистою студією та охайними працівниками.
 2. Не соромтесь запитувати думки пірсингоносіїв, питайте про їхній експіріенс.
 3. Почитайте про процедуру, міри безпеки, стерилізацію.
 4. Добре почистіть ротову порожнину перед процедурою. Ретельно почистіть зуби, язик, ясна, профлосьте між зубами. Прополощіть ротову порожнину розчином хлоргексидину.
 5. Присвятіть час вибору прикраси.
 6. Задавайте питання перед процедурою.
 7. Переконайтесь, що голка, якою робитимуть пірсинг стерильна (запакована в стерильний пакет).
 8. Слухайтесь усіх післяманіпуляційних інструкцій, попросіть роздруковану копію.
 9. Використовуйте лід, щоб зменшити біль і набряк.
 10. Вживайте тільки м’яку прохолодну їжу (банан, йогурт, кефір) в перші 24-48 годин.
 11. Чистіть зуби та полощіть рот, після кожного прийому їжі. 670px-Take-Care-of-Your-New-Mouth-Piercing-Step-10
 12. Мийте руки перед тим як чистите язик, або зачіпаєте прикрасу і після.
 13. Слідкуйте за можливими проявами інфекції: надмірне тепло в зоні проколу, почервоніння, набряк, температура, гній, гострий біль, пульсація. Зверніться за допомогою лікаря у разі проявів подібних симптомів.

“Що не слід робити”

 1. Не дозволяйте будь-кому робити пірсинг, навіть вашому хорошому другу.images (2)
 2. Не робіть пірсинг на квартирі, гаражі і взагалі у не відведеному місці.
 3. Не вибирайте дешеві прикраси.
 4. Не грайтесь з прикрасою в роті!
 5. НЕ вживайте аспірин після пірсингу, оскільки він затримує згортання крові. Підійде ібупрофен, парацитамол.
 6. Не цілуйтесь і не проводьте інші активності язиком до повного загоєння.
 7. Не куріть
 8. Не вживайте алкоголь
 9. Не використовуйте алкогольвмісні ополіскувачі для рота
 10. Не ігноруйте симптоми інфекції, зверніться за допомогою

 

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!