Електронні сигарети

Електронні сигарети

3-excuses-for-smoking-1Чому люди палять, знаючи що з сигаретним димом виходить і частинка життя? Через стрес? Чи через те відчуття, яке дарує нам нікотин- по своїй природі наркотик, легальний наркотик, від якого більшість людей залежні.

Одразу ж після цигарки, невеликий нікотиновий поштов стимулює наднирники (Adrenal glands) і як результат виділяється адреналін ( епінефрин). Потік гормону стимулює все тіло і веде до виділення глюкози, підвищення тиску, прискорення дихання, серцебиття. Також, нікотин впливає на звільнення допаміну в ті ділянки мозку, які регулюють задоволення і мотивацію.

Знаючи, що куріння до добра не доведе, але безсиллі протистояти своїй залежності люди почали шукати «здорову» альтернативу. Цікаво, що перша електронна сигарета була представлена у далекому 1963 році. Проте тільки у 2003 суспільство зацікавилось цим винаходом.

Китайський фармацевт Han Lik розробив свій варіант е-сигарети після того, як його батечко помер від раку легень. Винахідник запевняв, що електронні папіроси безпечні для здоров’я, оскільки не містять табаку та побічних смол, а отже не ведеуть до злоякісних утворень. Але чи це правда?cigvsecig

Нові дослідження показали, що електронні сигарети містять в 10 раз більше карцерогенних речовин, ніж табачні продукти. Замість того, щоб замінити  життєвонебезпечну звичку, електронний прототив виявився більш нездоровим. Питання чому ж електронні сигарети були випущенні в масси без фінальних експерименів, які справді затверджують безпеку продукції? Хто ж несе відповідальність за наш з вами благоустрій?

То ж що взагалі таке електронна сигарета?
Це продукт розроблений на доставку нікотину чи іншої хімічної речовини до організму у вигляді пари. Зазвичай е-сигарета vb3-720x267складається з зарядного пристрою- батарейки, яка працює від нагріваючого елемента; змінних картриджів ( з нікотином чи без); і автомайзера (інжектор)- який при нагріванні перетворює  вміст картриджу на пару. Згодом ця пара потрапляє до легень.

Дивно, що FDA не проводило аналіз електронних сигарет на безпеку. Як сьогодні стало відомо, що це все не просто так, а був присутній інцидент корупції у сумі  $4,500,000,000 (4.5 billion), який був  зафіксований у одному з відділів FDA (US Food and Drug Administration).

Яка ж проблема електронних сигарет? Згідно досліджень проведених в Японії, електронні прототипи сигарет містять в 10 раз більше карцерогенних речовин, ніж звичайний табачний продукт. Вчені розказують, що під час експеременту було виявлено формальдегід та ацетельдегід.BLOG-formaldehyde-750x400

Група дослідників також встановила, що е-сигарети можуть «живити» потенційно небезпечні, антибіотикорезистентні патогенни. Цей факт встановили після того, як у лабораторних умовах дим від е-сигарети направили на MRSA (methicillin-resistant Staphylococcus aureus ) бактерію і людські клітини. Дослідник Naoki Kunugita розповідає, що карцерогени утворюються в результаті перегрівання механізму, який утворює пару.

В той час, коли вчені доводять свою правоту, бізнесмени заробляють свої статки на вашому ж здоров’ї. Діти, підлітки, жінки при надії та молоді матері взагалі повинні уникати не те що паліття, а навіть інгаляції диму.

TATS20131030JOB 03-4131_C.JPG 301013 Erin Mitton (left) and her friend Bethany Viera from Grazier Avenue, Two Gates, Tamworth Erin & Bethany (friends) purchased two vapour cigarettes on Tamworth Market last Saturday which cost £18.00 each! They were told there was no nicotine in them, but the label printed on the packaging states there is - it also states that they are not to be sold to under 18's. The girls are both 13.

Erin Mitton (зліва) і її подруга Bethany Viera з Grazier Avenue, придбали 2 електронні сигарети на Tamworth Market  £18.00- за штуку! Дівчата були переконані, що апарати не містять нікотину, проте надрукований лейбел на коробці говорить про протилежне. Дівчатам всього по 13 років.

Представте собі, що з появою електронних сигарет кількість підлітків, які курять зросла в 3 рази. Більше ніж 1.78 мільйону U.S школярів активні курці електронних сигарет. На жаль, не можу навести приклад з української статистики, так як її не існує. Проте, переконана, що доступ в українських дітей до електронних цигарок такий  ж як і у всіх решта. Тоді, коли більш якісні і дорожчі коштують 1000 грн, дешевші і більш «китайські» коштують -300 грн. Все відкрито, величене розмаїття , і все без вікових обмежень.

Отож, підведемо підсумки: куріння шкідливе у любому вигляді, чи то електронному, чи паперовому. Єдине, що здоровомисляча людина може зробити – це просто відмовитись від такої продукції. Бажаю вам знайти собі хобі, яке продовжуватиме життя, а не калічитиме і вбиватиме організм.

Успіху у пошуку і залишайтесь здоровими!

Р.S. Ось відео з цікавими фактами про електронні сигарети:

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!