Про жувальну гумку

Про жувальну гумку

Давним- давно наші предки також жували «Орбіт».  Правда тоді жувальні гумки були більш натуральні, переважно зі смоли дерев,  листя, трави і воску. Першу комерційну жувачку було зроблено у 1848 році  Іваном Беконом (John Bacon Curtis). Здогом багато стоматологів пробували удосконалити рецепт, додавали різні підсолоджувачі, крейду, віск, харчову соду; пробували зробити жуйку менш липкою і більш привабливою.

Сьогодні на ринку присутній широкий асортимент гумок від ванільного смаку до кока-коли, і як у всього на світі, у жуйок є свої переваги та недоліки.

Жування гумки покращує память. math-bubbleВчені розказують, що жуйка може покращити пам’ять та інші когнітивні сили. Кажуть, що люди які жують жуйку під час тестування  мають вищі результати. І ось пояснення чому. Постійне жування- рухи нижньої щелепи якимось чином позитивно впливають на ділянку мозку, яка відповідає за пам’ять- гіпокамп (hippocampus). Також жувальні рухи покращують кровопостачання до мозку на 25% – 40%.

Жування гумки зменшує симптоми стресу.  Тим часом, поки жувальні м’язи перебувають у напруженні, жувальна гумка зменшує стресове навантаження. Наш розум і тіло готові зустріти стресову  ситуацію, як то кажуть «фейс-ту-фейс» або ж втекти від неї, так званий “fight or flight”response. Інколи ми змушені терпіти стрес, навіть тоді коли хочеться втекти- полетіти. Наприклад нервова робота, сімейні конфлікти. Жуйка в свою чергу діє на організм, як медитація, тоді коли бігом треба заспокоїти нерви.

Жувальна гумка покращує здоровя ротової порожнини.42aaaf51bed4f9e249da561e611f8e3c Напевно всім відомий той факт, що жувальна гумка покращує слиновиділення. Як я вже згадувала у попередніх дописах, слина грає не останню роль у захисті зубів і ясен від бактерій. Слина виступає концетрованим мінералами і антибактеріальними компонентами буффером у потенційно небезпечному середовищі. Саме вона допомагає змити з поверхні емалі цукри, залишки їжі, і карієсогенні кислоти. Проте не всі жуйки однаково корисні. Мова сьогодні йде про жуйки, які не містять цукру, натомість мають Xylitol (Ксиліт). Стоматологи усього світу стверджують, що цей цукровий спирт знижує ризик карієсу і стимулює слиновиділеня.

Хочу наголосити, що жування гумки не заміняє дворазове чищення і флосинг.

Тепер подивимось на недоліки жувальних гумок:

На противагу Ксилітоловим жувальним гумкам, жуйки, які містять цукор тільки стимулюють розквіт карієсу.

Деякі штучні підсолоджувачі (Aspartame і Sorbitol) можуть стати причиною алергічних реакцій.

tmj-temporomandibular-joint1Стрес cкронево-нижньощелепного суглобу (СНЩС). При «хронічному» жуванні жуйки можуть виникнути сильні болі в суглобі, та дискомфорт в задньому відділі шиї. Більше того, їстнує ймовірність перевтоми жувального м’язу (m.masseter). Ознаками такого перенавантаження є скреготіння зубами.

shutterstock_103073567Постійне жування жуйки веде до утворення зморшок. Дерматолог та косметичний хірург Dr. Joel Schlessinger стверджує що клієнти які часто жують жувачки мають більше зморшок навколо губ. Через надмірне напруження колового м’яза ротової порожнини веде до втрати еластичності шкіри. Цікаво, що від таких зморшок навіть спеціальні філлери не допомогають. Оскільки, при жуванні гумки вкачений філлер зміщується і мігрує по обличчю. Отож, красуні задумуйтесь перед тим як берете чергову жуйку до рота.

Жування жуйки може викликати проблеми з шлунково-кишковим трактом.  Постійне жування жуйки, чи то з метою заспокоїти нерви, чи замаскувати аромат часникового соус, подразнює шлунок. Після їжі шлунку необхідний час для травлення, проте жування і ковтання слини не дає шлунку відпочити. Є випадки шлункової виразки.

Гучне жування відволікає інших. Відволікає і дратує. Так що краще не жувати на уроці, чи на бізнес зустрічі.

175e14e3b40d3b17871913c38d34ca1c Отож, знаючи всі за і проти ви можете зробити вибір – жувати жуйку чи ні. Хочу в висновку наголосити, що жувальна гумка не допомагає позбутись поганого запаху з рота, хоч добре пахне і смакує, тим більше не відміняє 2 разове чищення і флосинг. Будьте культурними, не жмакайте, як ті телятка. Залишайтесь здоровими та посміхайтесь частіше.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!