Діабет

Діабет

periodontal-disease-can-affect-diabetes

Картинка показує взаємозв’язок між здоров’ям ротової порожнини та судинної системи

Діабет вражає мільйони людей кожного року. І прогнози на майбутнє на жаль невтішні. Діабет змінює життя людини. Він спричиняє багато проблем: з очима, нервами, нирками, серцево-судинною системою і  це не кінець списку. Люди, які хворіють на діабет мають знижений імунітет і потребують більше часу для загоєння ран.

Тож яке значення має зубне чищення і флосинг до діабету?

Карієс, захворювання ясен, сухість в роті, запальні захворювання слизової оболонки ротової порожнини (сопр), інфекційні захворювання, довгий процес загоєння ран, порушення смаковий відчуттів. Всі ці стоматологічні проблеми тісно переплетені з підвищеним рівнем цукру в крові.

Почнемо з карієсу. Коли діабет не контрольований, рівень глюкози в крові і в слині зашкалює. Бактерії ротової порожнині просто шаленіють від щастя. При відсутності нормальної гігієни ротової порожнини, наліт тісно тулиться до поверхні зуба і по маленьку починає «гризти» тканини зуба. Так формується карієс.  Як я вже згадувала, у діабетиків часто зменшується кількість виділення слини в роті. Сухість в роті (xerostomia) сприяє розвитку карієсу. Так як слина не омиває поверхні зубів, то  залишки їжі залишаються в роті, між зубами, де ферментуються і спричиняють поганих запах з рота, запалення ясен, карієс.

Згодом наліт твердне ( кальцифікується) і формує зубний камінь. Без професійної допомоги зубний камінь нікуди не дінеться, а  травмуватиме ясна і приведе до хронічного запального процесу. Хочу нагадати, що діабет вражає судини і порушує циркуляцію крові. Також затягується період одужання. У разі  кровоточивості ясен, почервоніння чи набряку ясен, не зволікайте, зверніться до стоматолога.

Іншою проблемою діабетиків є інфекція. Бактерії, віруси та грибки природньо перебувають в ротовій порожнині. Захисні механізми організму і добра гігієна ротової порожнини недопускають хворобі розвинутись, але при їхній відсутності інфекція процвітає.

Добра новина, з правильним доглядом та медикаментозним лікуванням діабет, як і ситуацію в ротовій порожнині можна контролювати. Ось декілька порад:

  1. Контролюйте рівень глюкози в крові регулярно. Дотримуйтесь правильного раціону. Відвідуйте терапевна регулярно.diabetes-and-dental-care
  2. Слідкуйте за здоров’ям ротової порожнини. Чистіть зуби двічі на день, не ігноруйте між зубне чищення (флос, міжзубні щітки).
  3. Звертайтесь до стоматолога одразу ж як появляться наступі симптоми: кровоточивість з ясен, поганий запах з рота, гнійні виділення з ясен, білий наліт на язиці чи щоках. Зробіть ваші візити до стоматолога частішими, замість 2 разів на рік- 4. Таким, чином ситуація в роті буде під постійним контролем лікаря. Старайтесь приходити на прийом зранку, коли рівень цукру в крові
  4. Не паліть та уникайте алкоголю.
  5. Ведіть здоровий спосіб життя, займайтесь спортом 30-45 хв на день.
images

Що пасує більше вашому зайнятому графіку- година зарядки , чи 24 години на день бути неживим?

Поки кожна людина має потенційний ризик розвитку карієсу та інших захворювань ротової порожнини, люди з діабетом практично перебувають у катерогії дуже високого ризику для захворювань і ускладнень. Отож, для діабетиків, надзвичайно важлива досконала гігієна ротової порожнини, щоб попередити усі неприємні ускладення.

Бережіть себе і свою посмішку!

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!