Діабет вражає мільйони людей кожного року. І прогнози на майбутнє на жаль невтішні. Діабет змінює життя людини. Він спричиняє багато проблем: з очима, нервами, нирками, серцево-судинною системою і це не кінець списку. Люди, які хворіють на діабет мають знижений імунітет і потребують більше часу для загоєння ран.
Тож яке значення має зубне чищення і флосинг до діабету?
Карієс, захворювання ясен, сухість в роті, запальні захворювання слизової оболонки ротової порожнини (сопр), інфекційні захворювання, довгий процес загоєння ран, порушення смаковий відчуттів. Всі ці стоматологічні проблеми тісно переплетені з підвищеним рівнем цукру в крові.
Почнемо з карієсу. Коли діабет не контрольований, рівень глюкози в крові і в слині зашкалює. Бактерії ротової порожнині просто шаленіють від щастя. При відсутності нормальної гігієни ротової порожнини, наліт тісно тулиться до поверхні зуба і по маленьку починає «гризти» тканини зуба. Так формується карієс. Як я вже згадувала, у діабетиків часто зменшується кількість виділення слини в роті. Сухість в роті (xerostomia) сприяє розвитку карієсу. Так як слина не омиває поверхні зубів, то залишки їжі залишаються в роті, між зубами, де ферментуються і спричиняють поганих запах з рота, запалення ясен, карієс.
Згодом наліт твердне ( кальцифікується) і формує зубний камінь. Без професійної допомоги зубний камінь нікуди не дінеться, а травмуватиме ясна і приведе до хронічного запального процесу. Хочу нагадати, що діабет вражає судини і порушує циркуляцію крові. Також затягується період одужання. У разі кровоточивості ясен, почервоніння чи набряку ясен, не зволікайте, зверніться до стоматолога.
Іншою проблемою діабетиків є інфекція. Бактерії, віруси та грибки природньо перебувають в ротовій порожнині. Захисні механізми організму і добра гігієна ротової порожнини недопускають хворобі розвинутись, але при їхній відсутності інфекція процвітає.
Добра новина, з правильним доглядом та медикаментозним лікуванням діабет, як і ситуацію в ротовій порожнині можна контролювати. Ось декілька порад:
- Контролюйте рівень глюкози в крові регулярно. Дотримуйтесь правильного раціону. Відвідуйте терапевна регулярно.
- Слідкуйте за здоров’ям ротової порожнини. Чистіть зуби двічі на день, не ігноруйте між зубне чищення (флос, міжзубні щітки).
- Звертайтесь до стоматолога одразу ж як появляться наступі симптоми: кровоточивість з ясен, поганий запах з рота, гнійні виділення з ясен, білий наліт на язиці чи щоках. Зробіть ваші візити до стоматолога частішими, замість 2 разів на рік- 4. Таким, чином ситуація в роті буде під постійним контролем лікаря. Старайтесь приходити на прийом зранку, коли рівень цукру в крові
- Не паліть та уникайте алкоголю.
- Ведіть здоровий спосіб життя, займайтесь спортом 30-45 хв на день.
Поки кожна людина має потенційний ризик розвитку карієсу та інших захворювань ротової порожнини, люди з діабетом практично перебувають у катерогії дуже високого ризику для захворювань і ускладнень. Отож, для діабетиків, надзвичайно важлива досконала гігієна ротової порожнини, щоб попередити усі неприємні ускладення.
Бережіть себе і свою посмішку!