Міфи VS Факти в стоматології

Міфи VS Факти в стоматології

desktop-1424285285Історія сучасної, цивілізованої, стоматології почалась ще до Різдва Христового. Шумери вважали, що причиною карієсу є зубні черв’яки, а єгептяни першими вжили слово «дантист». Згодом Гіпократ та Арістотель писали  про те, як виривати зуби, і як лікувати ясна..

Багато часу пройшло, і сьогодні ми маємо всі ресурси для того, щоб боротись із захворюваннями ротової порожнини. Тим не менше деякі люди все ще вірять у зубних черв’яків, і у те, що зуби можна не чистити. Сьогодні я розповім вам правду і, можливо, розвію декілька міфів.

Міф перший: якщо я не бачу проблеми значить її нема.myth4

Факт: якщо зуб виглядає неушкодженим, то це не означає що він здоровий. Отож, пропускати візит до стоматолога не варто. Дуже часто зуб, як і яблуко, псується з середини, проте хробаки тут не винні. Лікар за допомогою рентгену може об’єктивно оцінити стан зуб і поставити відповідний діагноз.

Міф другий: винна генетика. От дідо мій мав погані зуби, мій тато мав погані зуби і у мене зуби погані.

Факт: о так, такий вже менталітет людини, звалювати всю провину на когось іншого, в даному випадку на природу. А для здорового роту так мало треба –просто чистити зуби двічі на день ( зранку і перед сном), регулярно користуватись флосом і не забувати про стоматолога.

Міф третій : краще не чистити зуби- здоровішим буду.

Факт:  це не моя видумка –це «фолькльор». Деякі індивідуми, на жаль, недовіряють стоматологам. Мотивують свої підозри тим, що це “викачування” грошей з їхніх гаманців. Тим не менше, стоматологи все ще стараються переконати “невіруючих”, і  наполеглево рекомендують використовувати м’яку зубну щітку у поєднанні з фторвмісною зубною пастою, більше того при можливості ополіскувати ротову порожнину після кожного прийому їжі.

Міф четвертий: жування жуйки дорівнює чищенню зубів щіткою.87d1cc98316b07a8ec11dcc8c07c2646

Факт: безперечно жуйки, які не містять цукру, допомагають очистити зуби і освіжити подих після прийому їжі, але аж ніяк не можуть рівнятись до ефективності зубної щітки і флосу. Жувальна гумка не зменшує кількість бактерій, які прилипають до поверхні зубів.

Міф п’ятий: Не слід чистити зуби і флосити, коли ясна кровоточать.

Факт: існує дуже просте правило в стоматології- здорові ясна не кровоточать! Натомість – це ознака захворювання, яке виникає тоді, коли  відсутністя адекватна гігієна. Ігноруючи проблему ясна кровоточити не перестануть, і ситуація в роті стане ще гірша. Делікатне чищення, м’якою зубною щіткою,  і регулярне використання флосу- це те що лікар приписав.

Міф шостий: при зубному болі прикладіть таблетку аспірину до поверхні ясен.myth6

Факт: аспірин не полегшує зубний біль, а при контакті зі слизовою оболонкою ротової порожнини викликає хімічний опік. Будьте обачні.

Міф сьомий: молочні зуби не важливі і лікувати їх не потрібно, так як вони згодом випадуть.

Факт: молочні зуби як і любий орган потребує поваги і догляду.  Правильний догляд за молочними зубами, починаєтьмя одразу після прорізування (5-6 місяців). Гігієна дає шанс на нормальний, здоровий розвиток постійних зубів.myth2

Міф восьмий: всі стоматологічні процедури варто уникати під час вагітності.

Факт: дійсно такі процедури як рентген знімки та хірургічні маніпуляції  потрібно уникати під вагітності. Тим не менше потенційний ризик від захворювання набагато вищий, ніж від стоматологічної процедури. Не дарма молоді матусі повинні обійти ціле коло лікарів включаючи стоматолога.

debunking_affiliate_mythsНадіюсь вище перелічені міфи і факти будуть вам у пригоді і допоможуть краще зрозуміти важливість гігієни ротової порожнини. Будьте обачні, перевіряйте достовірність інформації, станьте руйнівником міфів на користь своєму здоров’ю !

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!