Карієс і грудне вигодовування

Карієс і грудне вигодовування

cassatt_mary_baby_john_being_nursed_1910У 70-80-х роках годування грудьми, особливо у нічний час, часто несправедливо звинувачували у поганому впливі на дитячі зуби. Сьогдні вчені мають більше доказів і кажуть зовсім протилежне, а саме – грудне молоко, насправді, захищає зуби від карієсотворних бактерій. Чому ж думка так кардинально змінилась і що було причиною ?

Стоматологи Houston-а, Техас, погоджуються, що грудне молоко це -найкраща їжа для малюків, і молоді мамусі повинні годувати дітей своїм молоком, якщо їх медичний статус дозволяє. Грудне imagesмолоко має багато переваг, в тому числі і для дитячих зубів. Бактерії в ротовій порожнині розщеплюють цукор знайдений у дитячій суміші (sucrose), набагато швидше ніж цукри у грудному молоці (lactose). Більше того, грудне молоко насичене захисними сполуками і елементами, наприклад Lactoferrin, антитіло, яке вбиває Streptococcus mutans ( бактерії які утворюють карієс). Давати дитині бутилочку з сумішу, молоком, чи соком на ніч погана ідея. Ще слабкі, маломінералізовані,  дитячі зуби надзвичайно чутливі до кислот і цукрів, і дуже швидко руйнуються під цим негативним впливом. Натомість, грудне вигодовування вимагає від дитини активних смоктальних рухів, які краще очищують ротик слиною, навіть під час сну.

age-2c[1]

Центральні зуби уражені карієсом

Що ж саме спричиняє зубний карієс у немовлят?images (1)

Стоматологи Kingwood-а, Техас, стверджують, що вживаючи тільки грудне молоко, дитини не матиме карієсу. Також, техасці переконані, що діти немають ніякого імунітету проти карієсу. Вчені розказують, що саме  високовуглеводні, штучні добавки ведуть до розмноження бактерій в ротовій порожнині і квітучого карієсу. Все просто- бактерії харчуються цукрами і вуглеводами, які прилипають до зубів. В процесі своєї життєдіяльності, любий організм мусить кудись дівати продукти обміну – а у випадку бактерій це кислоти, які розчиняють структуру зуба і формують порожнину.

То ж що робити батькам, і як уникнути передвчасної втрати зубів?

  1. D13_6805Підтримуйте грудне вигодовування.
  2. Уникайте підсолоджувачів! Ніякого меду, цукру, повидла у дитячій бутилочці, тим більше перед сном.
  3. Гігієна- очищайте дитячі ясна, зволоженим ватним чи марляним диском, після прийому іжі.
  4. Дотримуючись раціональної особистої гігієни ротової порожнини, батьки попереджують крос-іфекцію у сім’ї.


food_glenda1-1-eddf1529d152e19e
У 1999 році вчені, у ході дослідження Erickson, встановили, що грудне молоко у дитячому раціоні можна прирівнювати до води. Ні материнське молоко, ні вода не ведуть до карієсу. В цей час, навіть невелика кількість цукру добавлена до грудного молока має гірший вплив на зуби немовля, ніж цукровий водяний розчин. Після цього дослідження вчені Kingwood-у погодились, що гігієна ротової порожнини немовлят має початись, ще до того як зуби прорізались, щоб уникнути так званого «раннього дитячого » або «пляшечкового» карієсу.Nederland smile docs baby bottle tooth decay

Отож, щоб вберегти себе і свою сім’ю від довгих і малоприємних годин лікування,  від надмірних витрат, краще дбайте про свої зуби. Приходьте на профілактичні прийоми. Прислухайтесь до моїх порад та вчених з Техасу. І уникайте цукру, бо як кажуть: цукор- то біла смерть, принаймні для ваших зубів.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!