Що робити після хірургічного втручання?

Що робити після хірургічного втручання?

stooges-dentist-2Кожна хірургічна процедура (видалення зубів, встановлення імплантів, хірургічне лікування ясен, біопсія, тощо), незалежно від складності і характеру, несе людині дискомфорт, біль і тимчасове порушення функцій. Ще одна ланка, яка об’єднує всі хірургічні процедури- це максимальна гігієна післяопераційної ділянки. Захист від бактерій є ключем до швидкого загоєння і успішного одужання.

Зазвичай лікарі-хірурги-стоматологи дають клієнту всі необхіді післяопераційні monkey earрекомендації, найчастіше вони пролітають крізь вуха і нічого доброго крім ускладнення не виходить. В більшості випадків відновлюючий період триває декілька днів.Клієнти скаржаться на набряк, дискомфорт і це нормально, оскільки це все частина процесу загоєння.

Отож, що входить в післяопераційний догляд за ротовою порожниною?

  1. Поповніть запаси льоду, він вам пригодиться. Прикладіть пакетик з льодом до ураженої ділянки. Холод допомагає зменшити набряк.Ice-Pack
  2. Приймайте ліки, які вам приписав стоматолог. Курс антибіотиків, якщо такий призначено, необхідно пройти до кінця (усі 5-7днів). Протизапальні та знеболюючі приймати згідно рецепту та у вказаних пропорціях. Якщо у вас виникають запитання щодо медикаментів, не лінуйтесь, поцікавтесь у свого лікаря.post1
  3. Уникайте Аспірину!!! Оскільки ацетилсаліцилова кислота розріджує кров (антикоагулянт), аспірин ускладнює процес загоєння та веде до кровотечі.
  4. Уникайте фізичного навантаження. Будь-якого фізичного навантаження!!! Прийшли додому, і в ліжечко відпочивати.
  5. Вживайте м’яку, прохолодну їжу (йогурт, кефір, банан, молочна кашка).в наступні 24 год!!!! Не користуйтесь трубочками для напоїв. Смоктання викликає відторгнення кров’яного згустку і провокує кровотечу.
  6. Ніякого алкоголю!!! Ні за яких обставин не полощіть рот алкоголем після хірургічних процедур в ротовій порожнині. Ні no_smoking_alcohol_thai_sign_round_sticker-rc025f0d6ca7b4eb3ad409eeb910929bf_v9wth_8byvr_1024горілка, ні коньяк, ні бальзам вам не допоможе!!!
  7. Не куріть, як мінімум 24 години опісля операції. Вчені довели, що у активних курців рани загоюються в 3 рази повільніше!!!
  8. Не кашляйте. Кашель викликає відторгнення кров’яного згустку і провокує кровотечу.
  9. Тримайте свій рот в чистоті. Залежно від типу операції, вам можуть порекомендувати на чистити зуби і не полоскати рот в наступні 24 години. Компенсуйте свою рутинну гігієну тоді, коли дозволить лікар. Рекомендовано використовувати спеціальну післяопераційну щітку (GUM post-surgical toothbrush, Sulcus Toothbrush). PSВона має супер м’які ворсинки, які не подразнюють ясна і післяопераційну рану.
  10. Для полоскання стоматологи рекомендують використовувати розчин хлоргекседину. Розчин допомагає попередити інфекцію і зберігає ротову порожнину чистою. Уникайте ополіскувачів, які містять алкоголь.

Дані рекомендації та дотримання правил гігієни ротової порожнини надзвичайно важливі для вашого здоров’я і комфорту. Слухняне виконання всіх інструкцій вбереже вас від дуже неприємних ускладнень ( напр. Альвеоліт-запалення лунки зуба після видалення). У разі кровотечі, нестримного болю зверніться за професійною допомогою. Будь ласка не займайтесь самолікуванням.

Будьте здорові!

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!