Про герпес вірус №1

Про герпес вірус №1

Стоматит- дуже популярна вірусна болячка. Приблизно 70 % людського населення є носіями вірусу простого герпесу (HSV-1).  Зазвичай, міхурець з рідким, напіврозорим вмістом любить появлятись на краю уст, у кутиках рота, у середині носової порожнини. Більш інтимні ділянки людського тіла займає кузен вірусу простого герпесу –HSV-2, але сьогодні не про нього.

Про вірус простого герпесуh1b_flat-gray

Герпетична висипка досить болісна, малоприваблива і спричиняє чималий дискомфорт. Більше того, рідина в міхурці дуже заразна. Вірус передається при контакті, найсприятливіший час підхопити заразу впродовж активної фази -перших 2-3 днів. Людина може підхопити вірус споживаючи їжу з одних столових предметів (романтичний вечір, одна десертна вилочка та шматочок тортика ), поцілунки (вірус наявний в слині), передача вірусу від батьків до дітей.

Віруси відрізняються від бактерій, вірус не існує без організму госпорадя, більше тогоvirusnerve організм стає заручником вірусу і починає працювати на поганця. «Паразит» змушує організм виробляти більше сировини (білків)  для утворення нових «вірусенят». Клітини людського організму вистажуються і вмирають, а нові віруси народжуються, саме так утворюється так звана «вавка» на губі. Коли вірус герпесу награвся достатньо,  він лягає тихенько спати у нервових вузлах (гангліях). Такий «сонний» період називається латентний. Вірус може спати місяць, рік і навіть більше, коли герпес прокидається нові ознаки стоматиту появляться.

Що ж служить будильником-тригером для вірусу?

  • -холодна погода
  • -підвищення температури тіла
  • -емоційний чи фізичний стрес
  • -пряме сонячне випромінювання ( загар)
  • -місячний період у жінок

Симптоми і ознаки

130158-004-A4A4CD4FТипічно у місці, де появиться міхурець людина відчуває біль, жар, поколювання. Наступною фазою захворювання є маленьке червоне підвищення над рівнем шкіри. Всередині швидко набирається рідина (ексудат). За декілька годин міхурець тріскає -утворюється ранка покрита кірочкою. Шкіра загоюється без шрамів у наступні 6-10 днів. Захворювання часто супроводжується збільшенням лімфатичних вузлів на шиї та підвищенням температури. З стоматитом ковтання стає болючим.

Поради

virusПротивірусні препарати дієві лише у перші 2-3 дні- тобто тоді, коли вірус активно розмножується. Безрецепту в аптеках можна знайти Ацикловір, Герпевір, Неовір. У екстренних випадках( коли поблизу нема аптек)- намастіть уражене місце зубною пастою.

Якщо стоматит поширився на ясна і щоки полоскайте ротову порожнину розчином хлоргекседину. Старайтесь споживати більше рідкої їжі (йогурт, суп, кефір), щоб не травмувати уражені ділянки ротової порожнини.

Бальзам для губ чи вазелін допоможуть зволожити губи і зменшують Lupas-vai-vederi-30дискомфорт.

На сьогодні немає лікарства від вірусу простого герпесу. Після того, як організм отримав інфекцію, вірус залишається в нервовій системі назавжди. Противірусне лікування тільки зменшує кількіть міхурців. Дуже важливо знати симптоматику захворювання, щоб не інфікувати своє найближче оточення. Старайтесь дотримуватись особистої гігієни- часто мийте руки з милом, уникайте контакту (поцілунки і не тільки) з тими хто має «свіжу рану». Відмініть зустріч з стоматологом при появі перших симптомів. Використовуйте бальзами для губ з захисними фільтрами (SPF-30) при виході на сонце. Знаю, що звучить банально, але уникайте стресу! Споживайте здорову їжу, спіть міцно, займайтесь спортом і релаксуйте. Життя прекрасне, коли ви здорові!

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!