6 підказок, щоб уникнути зубного каменю

6 підказок, щоб уникнути зубного каменю

Before-and-after-dental-cleaning

Ситуація в ротовій порожнині до і після професійної чистки

Як ви вже знаєте, добра гігієна ротової порожнини – гарант здорових зубів і ясен. У попередніх дописах я розказувала про зубних наліт і камінь, про бактерії, які його утворюють і про захворювання, які можуть розвинутись у разі поганої гігієни. Сьогодні до вашої уваги я пропоную шість порад, які допоможуть  контролювати утворення зубного каменю.

  1. brushing-technique-01Чистіть зуби регулярно 2 рази на день по 2 хв. Ви повинні розуміти, що 30-ти секундне пошкрябування не може ефективно усунути бактерії з поверхні зуба. Використовуйте щітку з м’якими ворсинками. Старайтесь очистити всі поверхні зуба, навіть ті які важко доступні ( зуби мудрості).
  2. Досліди показують, що електрична зубна щітка ефективніше бореться з нальотом, ніж ручна. Тим не менше, на собі переконалась, що головним фактором у результативному бою з бактеріями є правильна методика чищення, а не зубна щітка. Ворсинки щітки під кутом 45 градусів до лінії ясен. Вібраційні рухи –масажують ясна і допомагають усунути хворобливі бактерії з простору між зубом і яснами. І вимітаючі рухи від шийки зуба до різального краю/ жувальної поверхні зуба.

3.     large Вибирайте ту пасту, яка зменшує утворення зубного каменю (PHARMA dent Anti-tartar, lacalut aktiv, ) Як саме діє така паста? Вона попереджує затвердіння нальоту. Плюс фтор попереджує утворення карієсу. Деякі продукти (Colgate Total) містять триклозан- це антимікробний препарат, який зменшує кількість бактерій в роті.

4.      Флос, флос,флос. Не має значення наскільки ви вправно працюєте зубною щіткою, флос чи не єдиний хто може очистити бічні поверхні зуба і вберегти їх від зубного каменю.7_Daily_care_6.4

5.      Слідкуйте за тим, що ви споживаєте. Бактерії в ротовій порожнині просто обожнюють вуглеводну їжу. Чим більше перекусів ви маєте, тим частіше ваші зуби піддаються кислотним атакам. Старайтесь їсти більше сирих овочів і фруктів, вони допомагають змивати бруд з поверхонь зуба. Ополіскуйте ротову порожнину після вживання липкої їжі.

6.      istock_photo_of_stained_cigarette_buttsНе куріть! Вчені переконані, що курці більш схильні до утворення зубного каменю.

Як тільки зубний камінь сформувався, тільки професійна зубна чистка зможе його усунути. Отож, відвідуйте стоматолога кожні півроку, щоб попередити більші проблеми –захворювання ясен і карієс. Надіюсь мої поради будуть вам у нагоді! Будьте здорові!

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!