Ой болить в дитини зуб…

Ой болить в дитини зуб…

Від : Юля (Івано-Франківськ)email-clipart-300x215

Кому: teethadvice.info

Re: Дитячий зубний біль? Що робити?

З радістю відповідаю на ваші запитання.

Зубний біль у дитини (без набряку і температури) зазвичай не потребує невікладної допомоги, проте вчасну консультацію і відповідне лікування необхідно забезпечити. Перш за все, запитайтесь у дитини де болить і коли почало боліти (після солодощів, холодного морозива). Діти, як відомо люблять пофантазувати, так що перед тим, як бити на сполах поспостерігайте за поведінкою свого чада і його реакцію на різні типи їжі (солодкого, холодного). Зверніться до стоматолога наступного ж ранку, якщо дитина не спала вночі і скаржилась на зубний біль.

abscess_sm

Стрілкою показаний абсцес

Найбанальніша причина зубного болю- карієс. Стоматолог обстежить зуби на наявність коричневих (чорних)  плям або порожнин, огляне ясна на наявність набряку і почервоніння. При наявності набряку або «прищика» на слизовій оболонці ясен, стоматолог може запідозрити, що пульпа зуба постарждала від інфекції чи травми і зубу потрібне пломбування каналів (каналу).

Старайтесь перевіряти дитячу ротову порожнину на наявність залишків їжі, помагайте  дитині користуватись флосом. Залишки попкорну чи кусок м’яса створюють неприємний тиск на ясна, за допомогою флосу ви допоможете дитині позбутись від больового відчуття.6e381d1b1f64183f4ed3b3e5de4e5f14

У разі набряку, прикладіть пакет з льодом до зовнішньої сторони щоки і швиденько дзвоніть стоматологу. Ні за яких обставин не втирайте аспірин або інші обезболюючі на дитячі ясна. Ніколи не давайте дитині полоскати рот спиртними розчинами, алкоголь не має ніякого обезболюючого ефекту і аж ніяк не вилікує інфекцію в роті.

toothache-everyhing-you-need-to-know-L-4E8vBvЗапитайтесь дитину про нещодавні травми. Неозброєним оком можна побачити надщерблені передні зуби, синець на чи над губами, рана на язиці. Тріщини і переломи кореня будуть видимі на рентгені. Цікаво що банальна травма може привести до ураження пульпи, тоді коли ззовні не буде ніяких проявів контузії.

Навіть якщо вам вдалось успішно зупинити зубний біль, не спішіть забувати дорогу до стоматолога. Професійний, тренований погляд лікаря пролиє світло на проблему і запропонує можливі варіанти лікування. І пам’ятайте, що сьогодні проблема – маленький карієс, проте завтра проблема може перерости в болючий набряк. Не зволікайте.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!