Про скронево-нижньощелепний суглоб і проблеми з ним

Про скронево-нижньощелепний суглоб і проблеми з ним

Вчені стверджують, що  70 % дорослого населення має хоч один симптом дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу. Тільки 25 % населення визнає проблему, і тільки 5% лікують її.

Що ж таке скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС) і які проблеми можуть виникнути з ним? Скронево-нижньощелепний суглоб- це рухоме з’єднання між нижньою щелепою і черепом. Дисфункція суглобу створює дискомфорт для клієнта, біль при жуванні та розмові. Точну причину дисфункцій важко визначити. Артрит (запальний процес у суглобі), травма або їхня комбінація –найчастіше є причиною дисфункцій. Клієнти, котрі скаржаться на біль в суглобі часто скриготять зубами (бруксизм) або стискають зуби під час нервового навантаження. В 80 % випадків самоконтроль та профілактичні методи допомагають тримати під контролем болячку.

Давайте глянемо на симптоми  дисфункції СНЩС:TMJ

  1. Біль та підвищена чутливість в суглобі.
  2. Ниючі болі у і навколо вуха
  3. Труднощі при пережовуванні їжі.
  4. Ниючі болі обличчя
  5. Важкість відкривання і закривання рота

При стоматологічному обстеженні лікар перевіряє СНЩС на справність. При дисфункції суглоб видає дивні звуки- клікання, в нормі відкривання- закривання рота безшумне. Тим не менше, якщо клієнт не скаржиться на біль «клікання» не потрібно лікувати. Тож, коли починати непокоїтись і звертатись за професійною допомогою? У випадку постійного болю в суглобі, або  при обмеженому відкриванню рота. Лікар обговорить з вами всі можливі варіанти і стратегії лікування. Цікаво, що жінки частіше страждають на дисфункцію СНЩС. Симптоми стають помітні вже у віці 20 років.

В залежності від причини болю і дискомфорту,  лікування буде варіювати від профілактики до хірургічного втручання. Анальгетики – не будуть ефективним рішенням у будь якому випадку. А от Ботокс – саме той токсин, який викликає отруєння, може бути дуже навіть помічним. Ботокс діє, як релаксант на м’язи і знімає напругу. Тим не менше, американська школа стоматологів досі не одобрила ін’єкції ботокса для лікування СНЩС.

Рятувальним кругом для людей, які страждають на болі в СНЩС є нічні капи. Вони попереджують зустріч між верхніми і нижніми зубами під час сну, таким чином розслаблюють мускулатуру СНЩС.

670px-Do-Exercises-for-TMJ-Treatment-Step-2-Version-2

Вправа для СНЩС. Повторити 5 раз для кожної сторони

Наступні поради допоможуть вам полегшити симптоми розладу СНЩС:

  1. Уникайте надмірного напруження м’язів.
  2. Вживайте м’яку їжу, подрібнюйте страву на маленькі шматочки. Тримайтесь подалі від липкої їжі, жуйок.
  3. Зверніться за порадою до масажиста.
  4. Розгляньте варіант альтернативної медицини ( акупунктура, релаксуючі вправи).

Отож, СНЩ суглоб з’єднує верхню щелепу з нижньою і дозволяє здійснювати різні жувальні рухи (відкривати- закривати рот, рухати щелепу вліво- вправо, вперед-назад). Щоб уникнути проблем зі здоров’ям вам потрібно слідкувати за собою, своїми звичками. Зберігайте спокій, не скреготіть зубами і будьте здорові!

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!