9 секретів слини

9 секретів слини

Слина-  менш поетична і менш оспівана, ніж сльози і кров.. Проте, ця біологічна рідина дуже важлива для організму, тож чому ми приймаємо її як належне?..

  1. Слина на 99 % складається з води, яка перемішана з протеїнами, мінералами, вітамінами, гормонами та іншими інгридієнтами- залишками їжі, зубної пасти і всім решта, що потрапляє вам до рота.saliva (1)
  2. Сотні слинних залоз в роті виділяють приблизно 2 пінти, або 0,946 літри слини на день- цієї кількості достатньо, щоб наповнити 2 ванни в рік. Тим не менш, виділення слюни варіює в залежності до індивідуальних анатомічних особливостей, часу доби та від обставин. Зазвичай людський організм виділяє менше слини вночі та тоді, коли організм спраглий. Ось чому так важливо чисти зуби перед сном. Також з віком кількість слини зменшується.homer-sleeping
  3. Муцин- білкова молекула, схожа на кульку. Має унікальну властивість утворювати гелеподібні речовини, саме муцин є основним органічним компонентом слини. Він полегшує жування, ковтання, дає можливість вимовляти слова. Муцин «пристає» до зубної поверхні і таким чином захищає зубну емаль від кислотих атак, з іншої сторони, він як магніт притягає до себе бактерії, які ведуть до появи карієсу.
  4. Рідка слина захищає зуби і ясна від захворювань. Зволожуючи ротову порожнину, вона балансує pH середовище. Це забезпечує необхідну сприятливу атмосферу для того, щоб зубні мінерали (кальцій, фосфор, фтор) змогли знову наситити емаль зуба. Ось чому хронічно «сухий рот» є причиною карієсу, хворих ясен і поганого запаху з рота.dry_tongue_mouth
  5. Слина багата ферментами, які починають перетравлювати їжу ще в ротовій порожнині. Слинні ферменти розщеплюють вуглеводи. Також слина зволожує їжу, чим полегшує жування, і дає можливіть проковтнути їжу.
  6. Молекули їжі повинні змішатись із слиною, щоб рецептори на язиці змогли розпізнати смак страви.
  7. Слина містить антитіла, які помагають боротись з інфекцією. Ось чому ранки в роті, як правило, заживають швидше.
  8. Коли організм перебуває в стресі або наляканий, кількість виділення слини зменшується. Спекотна погода, неадекватне зволоження організму, інтенсивні тренування, медикаменти значно пригнічують процес утворення слини і ведуть до ксеростомії (сухого роту). Куріння і ротове дихання висушують ротову порожнину також.
  9. saliva-testСлина може розказати, що коїться в людському організмі. Аналіз слинної рідини використовують щоб моніторити кількість випитого алкоголю, кількість скуреного нікотину, та вжиті медикаменти. Слинну рідину використовують для діагностики захворювань. FDA (федеральна американська організація, яка контролює: безпечність продуктів харчування, тютюнові вироди, ліки, вакцини, медичні засоби, переливання крові- одним словом дуже крута організація, яка відповідає за все що стосується здоров’я американців) одобрила девайс, який аналізує вміст слини і визначає антитіла на ВІЛ та гепатит С. Передбачають, що скоро аналіз слини замінить аналіз крові.

Отож, слина надзвичайно важлива для здоров’я людини. Пийте воду в продовж для, залишайтесь зволоженими. Споживайте їжу, яка підвищує слиновиділення яблука, морква, селера та інші тверді, хрусткі овочі багаті на волокна. Бережіть себе.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!