Що робити при травмі зуба – 5 кроків

Що робити при травмі зуба – 5 кроків

Травми зубів надзвичайно популярні  серед дітей і дорослого населення. dental-injuryНайпоширеніший сценарій- спортивні ігри (м’яч попав прямо в обличчя, біг і впав личком об асфальт, впав з турніка прямо об землю, випадково вдарився об кулак друга). А скільки історій про велосипед, «мамо я їду без рук», і «мамо я їду без зубів».

Тож що робити у випадку інциденту?

  1. Зберігати спокій.
  2. Підняти з землі зуб і навіть його крихти. Якщо зуб випав ціленьким, підніміть його за коронку зуба, не торкайтесь кореня. Ніколи не використовуйте дезінфектанти і спирт. Ніколи не чистіть зуб, що випав щіткою чи салфеткою.fa_avulsedtooth_steps
  3. Якщо випавший зуб брудний, ополосніть під холодною проточною водою –макс. 10 секунд. Якщо можливо, заставте його на місце в лунку. Стисніть зуби. І бігом до стоматолога.
  4. Якщо поставити зуб на місце не можливо, помістіть зуб в пакетик чи стакан з молоком. Не забудьте прихопити його з собою до стоматолога. Цей метод транспортації зуба підходить для дітей.
  5. Інший варіант транспортування зуба, який випав –за щокою, або під язиком. Дивіться не проковтніть!

Чого чекати у кабінеті стоматолога?

Якщо зуб доставити до стоматолога за 60 хвилин або швидше ви маєте всі шанси на успішну реплантацію (приживлення зуба). Чому саме так важливо встигнути за 60 хвилин? З кожною хвилиною звязкові тканини зуба вмирають, тобто відбуваються незворотні зміни, і приживлення стає неможливим. Мета реплантації – відновлення анатомії, естетики, функції зуба.Стоматолог обезболить необхідну ділянку ротової порожнини. Огляне масштаб трегедії. teeth-xraysЗробить рентген знімок, щоб переконатись чи у лунці не залишилось фрагментів кореня. Якщо ситуація дозволить і не буде ніяких протипоказів, стоматолог встановить зуб на своє  анатомічне місце. Накладе шви. І зафіксує спеціальним дротом зуб, подальше від ясен, на 2 тижні. Також стоматолог випише постраждалому антибіотики. Через тиждень клієнт прийде на друге відвідування, і тоді стоматолог проведе повторне обстеження і запломбує корененві канали зуба.

Для чого везти з собою зубні фрагменти?

Стоматолог створить точну модель вашої ротової порожнини з гіпсу і приклеїть фрагмент зуба до моделі. Таким чином при пломбуванні надщербленого зуба, лікар зможе відтворити точну анатомію зуба.

Від чого залежить успіх лікування травмованого зуба?

mouthguards-1bПерш за все від сили удару, дуже важливо визначити які тканини зуба билу уражені. Для цього лікар проведе декілька допоміжних методів обстеження: рентген –покаже цілісність твердих тканин зуба і кістки навколо, перевірить чи уражена пульпа ( серце зуба зі всіма кровоносними і нервовими судинами).

По-друге, від часу між інциденту і стоматологічнимм прийомом.

По-третє, від  стану здоров’я клієнта. Якщо людина фізично здорова, teeth-injuriesто успіх на лікування зростає. Люди, які мають знижений імунітет,  захворювання серцевосудинної системи, чи навіть банальну простуду мають значно менші шанси на  успішну реплантацію.

0-gel-max-mouthguard-front-72dpi-rgbІнший фактор вік. Як я вам вже розказувала у попередніх нотатках, діти мають 2 партії зубів, молочні і постійні. Тому наприклад при вколочені травмі молочного зуба (зуб заглиблюється всередину), постраждає постійний зачаток. Травмований постій зуб, може прорізатись з дефектом, зміненим в кольорі, або не прорізатись взагалі.

Отож, як себе вберегти? Тримайте руль велосипеду двома руками, займаючись спортом вдівайте спеціальні протектори для зубів -капи. І будьте обережні.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!