5 причин почати чистити язик сьогодні

5 причин почати чистити язик сьогодні

BLACK_HAIRY_TONGUE_2-537x401-523x389

“Волосатий” язик

Людський рот –домівка для багатьох бактерій та грибків. Темнота  і тепло, плюс відносно нейтральний рівень кислотності дозволяє мікробам швиденько розмножуватись і процвітати. При бідній гігієні ротової порожнини наліт, який утворюється на язиці, зубах і щоках набуває сметанково-жовтого кольору, а у курців та любителів пожувати табак наліт – коричневий  і навіть зелений.

Fissured_geographic_tongue

Георгафічний язик

Анатомія язика часто ускладнює гігієну. Наприклад глибокі борозни на язиці (географічний язик), тільки накопичують бактерії.

Чи чули ви, коли небудь, про «Очищувач язика»? Не чули? Цей диво (на мою думку) девайс був знайдений в Індії ще в стародавні часи. Сьогодні лікарі рекомендують очищувати язик щодня. Ось 5 причин чому потрібно слухатись порад стоматологів і чистити язик кожного Божого дня:

  1. Покращує подихBad-Breath

Механічне очищення від бактерій, залишків їжі, грибків і змертвілих клітин зменшує неприємний запах з рота. Можливо ви використовуєте зубну щітку для очищення язика, проте щітка має іншу функцію, тому очистка язика неефективна. Із язиковим «скрейпером» ви будете шоковані скільки всякого бруду поміщається на вашому язиці.

  1. Покращуються смакові відчуття

Видалення нальоту з язика  відкриє доступ до смакових рецепторів. Таким чином їжа смакуватиме вам краще. Згідно індійській медицині, коли ми насолоджуємось і смакуємо їжу, наш організм краще перетравлює і засвоює поживні речовини, як наслідок це веде до покращення здоров’я.

  1. Зменшує ймовірність інтоксикації
various-tongue-cleaners

Варіанти “скрейперів”

Сон – це період детоксикації для організму. Плівка нальоту на язику –це своєрідні токсини, які утворюються в процесі життєдіяльності бактерій. Правда ж неприємно ковтати «екскременти» бактерій? Чистка язика –це перше, що потрібно робити зранку, щоб видалити весь бруд з язика, таким чином ймовірність захворіти зменшується.

  1. Зменшує ризик захворювань ротової порожнини

З видаленням бактерій і токсин ротовій порожнині живеться краще. Зменшується ризик утворення зубного каменю і нальоту, таким чином ви не будете мати проблем з яснами. Також зменшується ймовірність карієсу і навіть втрати зубів.

  1. Унікальний шанс познайомитись поближче з своїм язиком

Що ми знаємо про язик?- Що він до Києва доведе. Що язик без кісток. Що язик, як помело…
А чи знали ви, що язик це ще й відображення ваших внутрішніх органів? Чи знали ви, що візерунок на язиці унікальний у кожної людини, як відбитки пальців. Так багато цікавого можна дізнатись про свій організм просто уважно глянувши на язик. Щоденне очищення язика- це своєрідна акупунктура і масаж, не тільки  для язика, а й внутрішніх органів. Правда круто?

Отож, язик безумовно важливий орган людського організму. Без язика ми німи, як риби, без язика нам би тяжко було пережовувати і ковтати їжу. І взагалі чому більшість лікарів на мед. обстеженнях просять показати язик?tongue-scrape-spoon

Все ж не просто так… Не забувайте чистити зуби і не лінуйтесь –  почистіть язик.

P.S. Не має грошей на спеціальний “очищувач”?

Ложка -економ варіант, ефективне видалення нальоту з язика.

Бувайте здорові!

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!