Імпланти -коротко про головне

Імпланти -коротко про головне

Чи чули ви коли-небудь про дентальні імланти?  Чи зубні імпланти? Мабуть, десь краєм вуха чули про таке  диво стоматології, а можливо навіть задумувались про імпланти, як альтернативу для лікування. Тож давайте пролиємо світло на зубні імпланти.implant_ilu1

Дентальні імпланти –  це штучні замінники коренів зубів, зроблені з титану і мають вигляд “шурупа”.

Ці титанові гвинти, хоч і дуже схожі на ті, які можна купити в «Епіцентрі», проте з ними ситуація значно заплутаніша. Технології їх виготовлення надзвичайно дорогі, тому і лікування потребує немалих коштів.

Чому саме титат?

Доктор Branemark в далекому 1952 році відкрив для стоматології щось нове, а саме процес остеоінтергації. Простіше кажучи це процес, коли кістка стає одним цілим із металом. Саме завдяки своєму біологічному зв’язку з кісткою титан добре «приживається» і не створює клієнту зайвих проблем.sevenprofile

Переваги імплантів:

  • Естетичність- зубні імпланти виглядають як реальні зуби, а це те, до чого ми прагнемо.
  • Комфорт- імпланти відновлюють функцію втрачених зубів. Покращується жування, та вимова.
  • Довговічність- зубні імпланти постійна заміна для втрачених зубів. Вони з’єднуються з кісткою і стають одим цілим. Термін придатності, з правильною гігієною, такий як і натуральних зубів.

Вдосконалення здоров’я- отож, імпланти це заміна для зубів у тому місці, де вони були втрачені. Встановлені імпланти стимулюють кістку, створюючи навантаження у беззубій ділянці, чим попереджують подальшу  втрату кісткової тканини. Втрата зубів створює в роті лишній простір, і зуби починають рухатись у ту сторну, де є більше місця. З імплантами зуби залишаються на своєму місці.

Недоліки зубних імплантів:

  • Люба хірургічна процедура тягне за собою певний дискомфорт
  • Вартість процедури
  • Тривалість лікування. Через те що організну необхідний час для адаптації до імплатів, процес лікування займає 3 -6 місяців.

Процедура

Крок 1 операційна

Якщо ви ще не зрозуміли, то встановлення імплантів- це хірургічна процедура. Вона складається з 2 основних етапів, розділених часом для загоєння- від 3 до 9 місяців.

Встановлення імплантів звичайно ж проводиться під анестезією (обезболенням). Стоматолог робить замітки в місці, де потрібно «просверлити» кістку. Після цього лікар вкручує імпланти, як шурупи за допомогою спеціальної «шуруповертної машинки» або ж в ручну. «Ауч!!!» звучить малоприємно, проте не переживайте, з сучасними обезболюючими ви нічого не відчуєте. Як тільки імппланти надійно вкручені в кістку, місце операції накривають клаптем ясен і накладають шви.

Крок 2 реставрація

Реставрація – це та фаза, коли коронкова частина зуба готова зєднатись з «шурупом» закрученим в кістку. Зазвичай цю фазу здійснюють 3 місяця опісля операції на нижній щелепі, 6 на верхній. За цей період кістка і новий зуб зможуть сприймати достатнє навантаження.

Тож як саме коронка кріпиться до імпланта?dreamstime_xxl_18448036

Після того, як післяопераційний період (3-6 місяців) пройшов лікар створює доступ до встановленого імпланта. Абатмент – циліндрик, котрий лікар закручує на  імплант.

Після встановлення абатменту лікар знімає відбитки ( матеріал схожий на пластилін, який  відтворює ситуацію в ротовій порожнині). tray3На основі відбитку зубний технік, в лабораторії, створює фінальну коронку чи місток. А поки в лабораторії працюють над постійними коронками, лікар створює тимчасові пластмасові коронки, щоб клієнту було комфортно.

Фінішним етапом є встановлення нових коронок. Після цього новий зуб має функціонувати, як рідний.Cavalahro-1-x-Implant

Обидві процедури, на сьогоднішній день є рутинними і зазвичай не складними. Проте індивідуальні особливості можуть ускладнювати лікарю операційний процес ( анатомія щелепи, гайморові пазухи). Тривалість лікування варіює в залежності від стану здоров’я клієнта та віку.

Успішне лікування залежить не тільки від професійних навиків стоматолога, а й від того наскільки слухняний клієнт. Гігієна ротової порожнини і дотримання рекомендацій стоматолога надзвичайно важливі до, підчас і після операціного періоду.

 

 

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!