Карієс і материнство

Карієс і материнство

А чи знали ви, що зубний карієс найпоширеніша інфекційна хвороба? Нелікований карієс дошкуляє і дітям, і дорослим, руйнує структуру зуба і веде до його втрати.

download (1) Стрептококус мутанс (S. mutans) – головний паразит, він розщеплює «цукор», щоб збагатитися енергією, протягом цього процесу виникає дуже кислотне середовище, яке і розчиняє тканини зуба (емаль і дентин). Як і любе інфекційне захворювання карієс є заразним. Карієс може передаватись горизонтально і вертикально.

online-ideas-for-childrenГоризонтальний шлях передачі відбувається між дітьми в одному середовищі (братчики-сестрички, дітки в садочку, школі). Бактерії передаються через заразну слину, мокротиння, кров від людини до людини.
Досліди показують,  дітки з садочку (наприклад -група «Колобок») є носіями спільного штаму S. mutans у слині.

Інший шлях передачі вертикалиний- це перехід батьківських бактерій до дитини. Спочатку вчені трактували вертикальний шлях, як генетичну «спадщину», тобто вважалось що передача бактерій відбувається від покоління до покоління (через плаценту, грудне молоко, слюну). Проте сьогодні доказано, що S. mutans передаються від матері до дитини.

Хочу звернути вашу увагу на те, що материнський шлях передачі бактерій інший у тих дітей, які проводять приблизно 10 годин на день у садочку. Багато залежить від виховання дитини, як часто дитина контактує з слиною матері, слиною інших дітей, і слиною матерів інших дітей.

young mother spoon-feeding her baby girl

Попередньо облизавши ложечку мама годує дитину

Як часто матері, годуючи своїх дітей, облизують ложку або виделку? Або спочатку куштують страву (пережовують) і дають їсти дитині? Як часто мама облизує дитячу соску перед тим як дати дитині? Задумайтесь.

Тенденція до передачі зубного карієсу є значно вищою у тих дітей, чиї матері мали активний карієс протягом вагітності. Ось чому так важливо вагітним жінкам проходити медичне обстеження у стоматолога. Якось їхавши в маршрутці випадково підслухала розмову двох вагітних жіночок. Діалог мене розсмішив до сліз. Одна майбутня мама розказувала іншій, що в неї всі зуби «попсувались», тому що дитина «висмоктує» з неї весь кальцій. Жіночки, це все міфи!!! Перестаньте читати ці всі бабські журнали з нісенітницями. Читайте реальні факти і доглядайте за ротовою порожниною, і ніякий «паразит» не забере у вас красиву усмішку.

Звичайно вагітність приносить багато тимчасових змін у життя жінки. Гормональний коктель з естрогену, прогестерону, релаксину і гонадотропіну п’янить організм.  Безсумніву вагітність має свій вплив і на ротову порожнину. Ранковий токсикоз – часто  веде до утворення так званих ерозій на поверхні зубів. Зуби стають чутливими, через те що шлункових сік, як кислота розчиняє зубну емаль. Також гормони впливають на стан ясен.gums_swollen_enlarged_gingiva Вони набухають і починають кровоточити. І на цьому етамі майбутні мами закидають в далекий кут зубну щітку і флос і цим дають шанс бактеріям на квітуче-райське життя. Хочу нагадати що бактерії пристають не тільки до зубів, їм комфортно і на язиці.

Отож, саме через дуже бідну гігієну ротової порожнини матусі та їхні дітки хворіють на зубний карієс. Тож дбаючи про свою ротову порожнину, ще задовго до народження дитини,Mother-and-Child ви бережете дитячу посмішку від бактерій. Дотримуйтесь особистої гігієни, приходьте в гості до стоматолога  і ви, і ваше чадо буде здорове.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!