Гіперчутливість зубів

Гіперчутливість зубів

Чи відчували ви коли- небудь дискомфорт під час споживання холодного напою або морозива? Чутливі зуби дуже поширена проблема. Найчастіше біль виникає на холодні, гарячі напої, гостру їжу, солодощі, кислячки, іноді навіть на морозне повітря. Біль гострий і короткотривалий.

DoYouHaveSensitiveTeeth_01Зуби стають чутливим, коли ясна «втікають» від свого нормального розташування, таким чином поверня зуба (дентин) залишається оголеною. Дентин– одна з тканин зуба, складається з багатьох мікротрубочок, всередині яких розташовані нервові волокна і рідина. Мікротрубочки ведуть прямо до серця зуба- пульпи. Згідно Гідродинамічної теорії гіперчутливості зубів– біль виникає тоді, коли рідина в трубочках починає рухатись. DoYouHaveSensitiveTeeth_03

Які ще фактори викликають гіперчутливість?

 • Стирання емалі. Внаслідок неправильного чищення зубів (горизонтальне), або використання щітки з твердими ворсинками. Використання відбілюючої пасти.
 • Зубний карієс біля ясен
 • Захворювання ясен і тканин які оточують зуби. Часто при запаленні тканин навколо зуба, ясна «втікають» від свого звичного місця розташування і залишають оголений корінь (корені) зуба.
 • Скреготіння зубами. Скреготіння –неконтрольований стукіт зубами, не тільки стирає емаль, а ще й розгойдує зуби. Наслідком є так звані «клиновидні дефекти» -V подібної форми заглиблення на зубі, біля ясен.
  figure_10

  клиновидні дефекти

 • Відбілювання. Дуже часто відбілюючі продукти (пасти, гелі, ополіскувачі для рота) “висушують” зуб і спричиняють підвищену чутливість.
 • Вік. Найбільш чутливими зуби є у віці 25-30 років.
 • Продукти і напої з високою кислотністю. Цитрусові (pH 3), помідори (pH4), квашеності (pH 4,5), чай (pH5), вино (pH4).
 • Стоматологічні процедури. Зубна чистка, нова коронка на зуб, нова пломба можуть стати причиною підвищеної чутливості.

Як позбутись гіперчутливості?

 • Використовувати м’яку зубну щітку в поєднанні з правильною методикою чищення.
 • Використовувати пасту для чутливих зубів Sensodyne pronamel, Sensodyne fluoride, Sensodyne rapid relief (швидка дія), Blend-a-med pro-sensitiv, Lacalut sensitive.Copyright GVMachines Inc. www.gvmachines.com
 • Звернутись до стоматолога. В деяких випадках лікування займає 4 хв- лікар наносить спеціальний лак на зуб, який блокує дентинові трубочки. Процедуру необхідно повторювати декілька раз для бажаного ефекту. В тяжких випадках стоматолог може запломбувати дефект або обговорити можливість ортопедичної конструкції.

Отож, щоб зменшити чутливість зубів, перш за все необхідно визначити причину. Ось чому не забувайте про регулярні візити до стоматолога. Адже швидко виявлена проблема легко лікується і підвищує ваші шанси на здорову красиву посмішку.12626838805_ab330e2ee1_m

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!