Про гігієну від автора

Про гігієну від автора

З чого ж почати? За останній рік у мене відбулось безліч змін у житті, зокрема і моє ставлення до гігієни ротової порожнини дещо змінилось. Я виросла в сім’ї стоматологів (тато, мама і бабуся лікарі-стоматологи), тож ким я буду, коли виросту вже було вирішено, ще коли мене завивали в пеленки. Тим не менше я ну може зовсім трішки вагалась з майбутньою професією, перше мріяла бути полісменом, потім хотіла стати дипломованим перукарем, а вже через декілька років мріяла про професію патологоанатома. Сьогодні маючи диплом стоматолога і сертифікат асистента стоматолога не можу уявити своє життя без зубів і всього решта, що є в людській ротовій порожнині.

Зроставши в стомат кабінеті, проблем з зубами я не мала. І жилось мені без флосу дуже навіть непогано. Ну поставили мені пару пломб, ну і все. Коли приходив час  професійної чистки, навіть не треба було записуватись на прийом.

Тим не менше колесо фортуни не стоїть на місці, і я також. Змінились обтавини, тепер я далеко від батьківського стомат кабінету і родинної стоматологічної опіки. Довелось брати всю відповідальність на себе.

Ближче до теми, сьогодні я розкажу вам про свою рутинну гігієну ротової порожнини.11355467_993895013988401_1116592020_n

  1. Зубна щітка. Я користуюсь щіткою Sonicare Flexcare platinum. Напевно, сама собі її б не придбала, бо ціна мене не дуже тішить, проте подарункам завжди рада і користуюсь з задоволенням, так само як і мій чоловік. Пояснюю, дана зубна щітка має знімні насадки ( тобто двоє людей спокійно можуть використовувати одну ручку від зубної щітки). Також щітка має блок з ультрафіолетовою лампою, де вона дезенфікується від бактерій. Щітка заряджається від розетки. Sonicare зубна щітка має зручний дорожній чехол і маленьку зарядку, яку також можна брати у подорож. philips-sonicare-flexcare-platinum

В щітці вбудовані датчики тиску, щоб попередити агресивне чищення, щітка зупиняється, коли притискаєш засильно. Також щітка має таймер, так щоб ти не задумувався скільки часу треба чистити зуби, чистиш поки щітка не перестане вібрувати. Ворсинки в щітці м’які. Додатково- на щітці є ворсинки, які змінюють колір від синього на білий, це означає що прийшов час міняти щітку.

Також щітка має декілька режимів: догляд за яснами, білі зуби, і чисті зуби, і три інтенсивності – низька, середня і висока. Дозволяє вибрати програму, яка найбільше буде вам підходити.

Я дуже задоволена своєю щіткою, тим не менше у моїй ванні є і традиційна ручна  зубна щітка  від фірми G.U.M Sunstar ( також подарунок від фірми). Цією шіткою я користуюсь час від часу, залежить від настрою використовую метод Rolling stroke (щітка біля ясен під кутом 45 градусів, масую ясна круговими рухами, і потім повертаю щітку до різального краю зубів, і так по 5 раз для кожного сегменту, так я рахую рухи=).

  1. Зубна паста. Завжди користувалась пастою Colgate, а це щось захопила маленький тюбик «Crest 3D white radiant mint whitening toothpaste» на тюбику пише що видаляє 80 % поверхневих плям. Напевно я попадаю під категорію тих 20 % , бо єдина пляма яку я хотіла відбілити, все ще присутня. Як я вже згадувала в попередніх постах, відбілююча паста не для постійного користування. Тому в мене є ще паста Colgate total.  Ідеальний варіант, захищає від карієсу, бо має фтор, і береже від захворювань ясен- містить триклозан.crest3Dwhite
  2. Флосом я користуюсь як мінімум раз на день, переважно передсном. Використовую Spool method (обмотую майже півметра флосу навколо середніх пальців). Мій улюблений флос від Oral-B Complete Satin Floss  з м’ ятним смаком. Це флос зроблений з шовку, має вигляд плоскої смужки, яка зручно просковзує між зубами і не травмує ясна. М’ятний смак додає свіжості. Коли в мене закінчиться цей флос, хочу спробувати новинку -флос з активним фтором, який попереджує міжзубний карієс.
  3. scraperДопоміжні засоби. Люблю відчуття свіжості на язику. Колись чистила язик зубною щіткою, тепер  найшла для себе кращий засіб «BreathRx Tongue Scraper». Має вигляд пластинки, з зубчиками з обох сторін. Легкий у використанні і ефективно видаляє наліт з язика.
  4. Ще одна щіточка, яку я використовую час від часу це cупертонка міжзубна щітка Нею користуюсь між зубами з широким контактом, тобто 2 зуби мають невеликий проміжок.
  5. Ополіскувач для ротової порожнини завжди купляю разом з зубною пастою, тому наразі у мене Crest 3D white Luxe. Ніякого відбілюючого ефекту я не помітила. Сrest має приємний м’ятний смак, який освіжає ротову порожнину, без алкоголю так що не сушить ротову порожнину. Загалом –нічого особливого.CrestWhiteLuxeMulti-CareWhiteningGlamorousWhiteRinse

Я люблю відчувати свіжість в роті, люблю коли язик чистий і коли на зубах немає нальоту.

На собі переконалась, що електрична щітка це зручно, що відбілюючі пасти не завжди помагають досягнути бажаного результату, а ще флос надзвичайно важливий для здоров’я зубів і ясен.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!