Шукаємо альтернативу флосу

Шукаємо альтернативу флосу

Опитування в Канаді показало, що тільки 6 % населення користується флосом. Людям завжди бракує часу на флосинг, пальці не скручуються так як треба, неприємно пхати пальці до рота, ясна починають кровоточити під час флосингу. Стоматологи довго мудрували і створили альтернативи для флосингу, щоб все ж таки позбутись  нальоту між зубами і  бактерій.

Чищення між зубами зменшує ризик на захворювання ясен і карієсу на 33% вже через шість тижнів після використання інтрадентальних засобів. (Yost KG, Mallat ME, Liebman J. Journal of Clinical Dentistry, 2006; 17(3): 79-83.)

Отож, які ж альтернативи ?

1. gum-soft-picks-wider-spacesSoft picks/м’яка зубочистка. Зручна у використанні, ефективно очищає міжзубні проміжки від нальоту. Підходить для чищення між коронками, мостиками та імплантами, а також зручна для власників брекетів. Такі «зубочистки» досить гнучкі, мають гумові ворсинки (76 ворсинок). Для ефективного чищення раджу використовувати зубну пасту з фтором. Клінічно доведено, що Soft picks усувають скільки ж зубного нальоту, скільки і флос. Рекомендовано користуватись такою «зубочисткою» раз на день.

2.Intradental brushes/ міжзубні щіточки або Proxabrush. Такі щіточки були створені спеціально створені для тих, хто не може користуватись флосом ( людей з обмеженими фізичними можливостями).

Щіточка має унікальні трикутні ворсинки, які як показують досліди, усувають більше зубного нальоту ніж щіточки з заокругленими ворсинками. Нейлонові ворсинки щіточки покриті антибактеріальним агентом, щоб продовжити термін придатності щіточки ( 1 сезон, як і звичайна зубна щітка ).PGBC-sizes-horz-Tight-01

Стержень щіточки ізольований, щоб попередити подряпини на імплантах і  запобігти утворенню гальванічних струмів між різними металами.

Щіточка абсолютно неагресивна ( спробувала на собі, ясна не травмує). Простіша у використанні ніж флос, навіть між останніми зубами.

Щіточки наявні у різних діаметрах : дуже тонка (ultra tight), тонка (tight), середня (moderate), широка (wide). Такі розміри створені спеціально, щоб легко проходити між зубами, під мостиками, навколо брекетів та інших ортооднтичних засобів.

Також існує різний дизайн щіточок -на довгій ручці,  на коротельній гнучкій ручці, багаторазового використання чи одноразові насадки.Interdental Brush951

Як застосовувати ?

Акуратно введіть щіточку між зубами, використовуючи рухи вперед і назад. Не прикладайте лишнього тиску, якщо щіточка не проходить між зубами.  Сполосніть щіточку після використання.

3.  Air floss/ повітряниий флос. Ідеальний варіант для тих, хто не має бажання морочитись з флосовою ниткою. Даний прилад використовує воду і повітря під тиском, щоб усунути наліт між зубами. Не травмує ясна чи зуби. З правильним використанням Air floss очищає всі між зубні проміжки за 30 секунд. Спосіб використання простий. Схема наведена на малюнку. Нажавжи кнопку- активуйте девайс. Рухайте носик флоса навколо кожного зуба, під кутом 90 градусів до поверхні зубів.Рекомендовано використовувати перекипячену воду, щоб мінерали, які природньо є у воді, не закупорювали пристрій.airfloss

Як самі бачите вибір є завжди. Подумайте і  спробуйте, що підходить саме вам. Успіху.

 

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!