Шість негативних факторів куріння

Шість негативних факторів куріння

Напевно всім загально відомий той факт, що куріння згубно впливає на організм не тільки людини, а і коня. Всі знають, однак не всі розуміють чому. Хочу виділити шість основних негативних факторів куріння.

 1. Mouth-Cancer-Image-2Рак ротової прожнини. Куріння і жування табаку веде до розвитку злоякісних новоутворень у ротовій порожнині, на язиці, губах, яснах, горлі. Як розвивається захворювання? Основним шляхом є руйнування ДНК (білковий код- основа всього живого), а саме пошкодження генів, які захищають організм від онкогенних факторів (раку). Багато хімічніх сполук, які було знайдено в сигареті, атакують ДНК для прикладу : бензен (benzene), полоній-210 (polonium 210), бензопірен (benzo(a)pyrene) і нітрозаміни (nitrosamines).

Тим не менше, це тільки вершина айсбергу. Хром (chromium), який є в сигаретах, приєднуючись до ДНК організму, утворює ще сильнішу отруту бензопірен (benzo(a)pyrene), яка підвищує шанси організму на значні мутації. Хімічні елементи, такі як нікель і арсенік (Arsenic, 33As) перешкоджають огранізму відновити самого себе. І так пошкоджені клітини перетворюються на ракові.

Скільки часу треба курити, щоб захворіти на рак?

Зазвичай ракове переродження займає декілька років, проте кожна сигарета несе згубний вплив на клітини в організмі. Дослідження показали що зміни в ДНК відбуваються вже при 15 сигареті. Ось чому чим швидче ви кинете палити, тим краще для вас.

 1. IMG_4145

  Рот курця

  Захворювання ясен. Не перебільшу, якщо скажу, що куріння – це насильство над яснами. По-перше, дим зменшує рівень оксигену в тканині, як результат сповільнює процеси загоєння. Ну хіба це не схоже на асфіксію (задушення)? Продовжуємо логічний ланцюжок- ясна не загоюються, хвороба прогресує, зуби випадають.

По- друге, вчені довели що у курців набагато більше акумулюється зубного каменю і нальоту на зубах. А де камінь і наліт –там рай для бактерій. Як результат хвороба прогресує. Результат аналогічний як і в першому варіанті- зуби випадають.

По-третє, куріння –сушить ротову порожнину, зменшує потік слини. Як я вже згадувала в моїх попередніх записах, слина- потужна зброя проти бактерій, з її відсутністю важко боротись з мікробами.

 1. images (2)

  Зуби курця

  Розвиток каріозних порожнин. Не треба мати мегамозок щоб скласти 2+2-1. Так само просто і тут : маєм курців, і знаєм що вони схильні до утворення зубного каменю, знаємо що там де камінь і наліт там розмножуються бактерії. Віднімаємо слину, бо вона виділяється в недостатній кількості і отримуємо формулу карієсу. А у комплексі з бідною гігієною можем все помножити на 2.

 2. Поганий подих. Цілком логічно, що курці мають поганий запах з рота. І ніякий м’ятний льодяник тут не допоможе. Більше ніж 4,000 хімічних елементів проходять через ротову порожнину кожний раз коли людина палить. Більше половина залишається на поверхні зубів і ясен. В котрий раз нагадую що куріння сушить ротову порожнину, а це засобою несе шлейф «приємного» аромату з рота.
 3. Плями на зубах. З точки зору стоматолога ротова порожнина курця, аж ніяк неприваблива. Чисельні коричневі плями на зубах. Найчастіше локалізуються з язикової сторони. Спочатку плями поверхневі і за допомогою стоматологічних засобів піддаються утилізації. Проте з кожною скуреною цигаркою пляма, ніби вбудовується в структуру емалі, і тоді її відчистити вже неможливо.
  Before

  Плями на зубах курця ( вигляд з язикової сторони)

  6. Куріння змінює смакові відчуття. Коли куріння стає звичкою, смакові сосочки на язику «стираються». Чим довше ви курите, тим ймовірніше що смакові відчуття в вас притуплені. Ви починаєте додавати більше солі (що не є здорово), додаєте більше цукру (також шкідливо). Досліди показують що один з п’яти курців не відчуває смаку іжі. На жаль цей процес незворотній. Це означає, що насолоджуватись їдою, така особа вже не зможе.

Отож, «курити чи не курити?» – ось де стоїть питання. Відповідь, на мою думку, досить проста – не переставайте пробувати кинути. Звичайно є багато спокус, безліч причин чому не кидати. Тим не менше інсує безліч альтернатив курінню – нікотинові пластері, жуйки, медикаменти, групи підтримки – які допомагають побороти звичку.

Зробіть щось приємне для себе і своєї сім’ї- припиніть курити сьогодні.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!