Зубна щітка, її минуле і реальність

Зубна щітка, її минуле і реальність

10702020_295335560665463_6134075302665162987_nІсторія зубної щітки почалась приблизно 5000 років тому.  Древні цивілізації використовували тонкий пруткик з “розпушеним” кінцем, для видалення залишків їжі між зубами. В останні 500 років змінювались матеріали і дизайни зубної щітки, проте її функція була одна- берегти зуби від бактерій. З історії до нас дойшли небагато екземплярів, але ті, які все ж таки збереглись, зроблені з кісток, дерева і слонової кістки. Ворсинки щітки були органічними, переважно тваринного походження (шерсть кабанів, свиней). Сучасна нейлонова зубна щітка була розроблена у 1938 році.

Для чого чистити зуби?

Зубна щітка відіграє одну з найважливіших ролей у здоров’ї ротової порожнини. Чищення фізично зменшує кількість бактеріальних колоній на зубі,  і зменшує ваші шанси отримати карієс або запалення ясен (гінгівіт).

Яку зубну щітку вибрати?

hi-tech electric toothbrush and traditional toothbrush in a glass isolated

Електощітка і ручна зубна щітка

Є два варіанти – ручна, всім відома зубна щітка і електронна. Яка краща? Немає кращої і гіршої, так як всі ми різні, і кожний вибирає те, що йому більше подобається. Головний секрет ефективного чищення це правильна методика чищення. Зі свого досвіду можу сказати, що ручна щітка нічим не гірша за електричну. Що мені подобається в електричній щітці це те, що не треба засікати час, а продовжувати чистити, допоки щітка не зупиниться. Ще один позитивний бонус електро щітки – це сенсори тиску, коли ви прикладаєте забагато сили під час чищення, щітка перестає вібрувати. Звісно для людей з обмеженими руховими можливостями (хв. Паркінсона, хв. Гантінгтона артрит) електрична щітка полегшує процес гігієни рота. Єдиний недолік електро щітки- це вартість. Отож, при виборі зубної щітки подумайте, що вам потрібно зважте всі за і проти і памятайте, що яку б щітку ви не обрали, головне це чистити зуби правильно.

Ручна зубна щітка – як і кожна особа жіночої статі, любить виглядати модно. Різнокольоровий дизайн приваблює покупців, і вони все менше уваги звертають саме на робочу частину зубної щітки- ворсинки. Сьогоднішні асоціації стоматологів рекомендують використовувати м’яку зубну щітку.

Звертайте увагу на довжину ворсинок, вибирайте ту, яка має не одноднорідні довжини.11693899444_baceb39745_b Такий перепад дозволяє очистити не тільки поверхню зуба, а й частково вимести бактерії з “рівчака” (між зубом і яснами). Бонусом є приємний масаж для ясен, який прокращує кровообіг в яснах, як результат зменшує ризик запалення ясен (гінгівіт). Часто люди уникають чищення зубів у тих місцях “де болить”, “де кровить” – як я вже згадувала, здорові ясна не кровлять. Якщо чищення і флосинг для вас буденна справа, то ймовірно що причиною запалення є щось інше. Зверніться до стоматолога, тим не менше продовжуйте чистити зуби. Таким чином ви бережете себе від бактерій, які можуть приєднатись до травми і наробити там біду.

Коли я маю чистити зуби?

Золотим стандартом є чищення зубів 2 рази на день( зранку і ввечері) і використання флосу 1 на день. Більшість  людей користується флосом перед сном, так як ввечері вони мають більше часу.

Хто перший флос чи щітка?Dental Floss and toothbrush on white background

Як доглядати за зубною щіткою?

Після процедури сполосніть щітку під проточною водою, щоб змити слину і залишки зубної пасти. Зберігайте щітку в вертикальній позиції на відкритому просторі (маю на увазі не в коробці чи чехлі). Зберігайте зубні щітки на деякій відстані одна від одної, щоб попередити перехресні інфекції. Термін придатності зубної щітки один сезон. Щетинки на щітці стираються, тому чищення стає менш ефективне.

Памятайте що раціональна гігієна -це гарант здорової ротової порожнини. Чистіть зуби і посміхайтесь у любій ситуації.

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!