Крик душі або як ми живем без профілактики?

Крик душі або як ми живем без профілактики?

Цього місяця стикнулась з ситуацією, яка мене чесно кажучи, засмутила. З шести клієтів (три канадійці, 2 українці, 1 індус) канадійці мали красиві, здорові зуби, тоді коли український рот було видно здаля і це не через білосніжну посмішку. Чому сумно? Бо українські стоматологи жартують з індусів і їхніх методів лікування. Я не бачу ніякої різниці.funny-indian-dentist На превеликий жаль ні в Україні, ні в Індії , протягом десятків років не було ніякого натяку на профілактику. Зуби не лікували, а видаляли. Також, ні українскі клієнти, ні індуські не зветаються до стоматолога. Поспішають тільки тоді коли «дуже болить», «дуже набрякло», і «дуже не лікується». Звичайно це все вершина айсбергу, бо проблема захована набагато глибше.

Провчившись 5 років у медичному університеті на факультеті стоматології, пройшовши курс профілактики захворювань, я чесно кажучи, так і не дізналась як правильно чистити зуби і як правильно користуватись флосом. Як вибрати потрібний мені засіб гігієни і який порекомендувати свому клієнту. Соромно? Авжеж, але чи це провина студента? Чи міністерств, які не вміють сформулювати нормативи? Може від викладачів, які байдуже ставляться до навчального процесу і просто ведуть прийом посеред пар в студентській поліклініці. А насправді студент мав би працювати, а викладач тільки спостерігати. Не хочу собі шукати оправдання. Тільки хочу добавити, що проти системи не попреш, принаймні наодинці. Тому я далі вчуся. І буду вчитись допоки не переконаю всіх своїх клієнтів і читачів наскільки важливою є профілактика.old-dental-drill

В той час коли панував радянський союз і існувала «залізна завіса», радянські дохтори-стоматологи працювали над створенням своїх теорій і своїх методів лікування. Канада і Америка орієнувались на попереджувальні заходи, і я вважаю, що це найкраще, що вони могли зробити для суспільства.

Мої батьки вчились в університеті тоді, коли про профілактику ніхто не чув. Пройшли роки одні викладачі пішли на пенсію, інші ж залишились, а з ними і їхній (радянський) підхід до лікування і ніякої тобі профілактики.

Провчившись трохи за кордоном, мені стало дуже шкода, що нас так обмежили в знаннях. Не маю на увазі студентів-стоматологів, а і усіх не медичних людей. На нашому ринку не те що немає потрібної продукції, навіть немає коректної  інформацію. Саме тому я вирішила створити цей блог. Поділитись з вами тими знаннями, які я перевірила на практиці, і тими які, на мою думку, завжди будуть актуальні.

Реально оцінюючи ситуацію, хочу сказати що нам завжди є куди рости, було б бажання. Чистив зуби раз на день – є куди рости, можна чистити 2 рази і користуватись флосом. За рік мав новий карієс- є куди рости- працювати над гігієною так, щоб наступного року не появилось жодної дірки. Хочеться, щоб люди усвідомили -доглядати за ротовою порожниною треба завжди, а не тоді коли вставили імпланти за 20.000.4e3a0911f5dc959d9ce6fc64731a8818

Бережіть себе, цікавтесь своїм здоров’ям і посміхайтесь частіше, бо усмішка продовжує життя.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!