Зуб для зубної феї

Зуб для зубної феї

Перший випавший молочний зуб завжди радість і гордість для батьків. Чадо росте- зубки випадають, нові- постійні, появляються на місці молочних. extracted_tooth_goes_to_heaven Тим не менше, інколи все не так просто і молочні зуби  не випадають. І тут починається стрес для батьків і для дитини. Батьки бояться що дитина може подавитись молочним зубом під час вживання їжі, дитина  ж боїться болі. Хочу вас заспокоїти, коли зуб готовий покинути свою лунку, він випадає безболісно.

Коли діти починають втрачати молочні зуби?

Найчастіше у віці 6-7 років діти гублять свої молочні зуби. Першими випадають різці – зуби які розміщені найближче до переду. Дитина росте, ростуть і зачатки постійних зубів у щелепі ( кістковій тканині). Під тиском від постійного зуба, корінці молочних зубів розсмоктуються майже до самої коронки зуба і зуби починають гойдатись. Єдине, що тепер тримає зуб у роті – це ясна.

Багато дітей росхитують молочний  зуб язиком або розгойдують його в різні сторни пальцями. В такому випадку зуб випадає без жодного болю. Якщо ж ваше чадо дуже ніжне, ви можете заспокоїти її/його давши смоктальний льодяник від горла. Він «заморозить» ясна навколо зуба і допоможе, тепер вже точно безболісно вигойдати зуб.

Перш за все, переконайтесь що руки у дитини вимиті з милом, якщо вона хоче гойдати зуб пальцями. Гойдати зуб пальцями часто не зручно, бо зуб слизький від слини, тому візьміть стерильний ватний диск чи марлю
і охопіть нею зуб, почніть гойдати. Правда зручніше?

Якщо зуб не почав гойдатись, а час його уже пришов і  ви бачите, що постійний зуб майже проклюнувся, відведіть дитину до стоматолога. Скоріш за все постійний зуб не спричинив достатнього тиску на молочний зуб, тому корінь не росмоктався до кінця і тому зуб не гойдався.

Більшість дітей і так недолюблюють стоматологів, а тут ще й зуб вирвати треба. Зразу починаються сльози, images (1)трусяться колінця, «не піду», «не буду», « то буде боліти»..Список можна продовжувати до безкінечності. Не все так погано, як діти то уявляють.

bf (6)

Так виглядає панорамний знімок дитини зі змінним (перехідним) прикусом

Перш за все, стоматолог зробить рентгензнімок, щоб подивитись причину, чому зуб не почав гойдатись сам.  Встановивши причину, лікар приступає до процедури. Місцево обезболює ясна за допомогою спеціального гелю з фруктовим смаком. Ефект наступає майже моментально. При необхідності лікар може провести місцеве обезболення ясен за допомогою ін’єкції, проте в більшості випадків немає такої необхідності. Щипцями стоматолог охоплює зую і розгойдує його вперед назад, по колу і вверх.

Окрім голок і щипців, ще одна річ яка лякає дітей це кров. Підготовте морально дитину, розкажіть їй, що це нормально.

Завжди пропонуйте дитині декілька варіанів, наприклад : чищення зубів декілька разів на день сприяє розгойдуванню молочного зуба; хрумкі фрукти і овочі, як яблука і  морква, також помагають розгойдати зуб.

Після усіх прикладених зуб випаде. Що ж робити дальше?

  • Поясніть дитині, що після того як зуб випав, пальці в рот пхати не можна, щоб бактерії не попали до рани.
  • Дотримуйтесь правильної гігієни ротової порожнини ( чистити зуби 2 рази на день).
  • Можна прикладати лід на уражену сторнону щоки.
  • Рекомендовано вживати м’яку, не гарячу їжу.
  • Полоскати рот після їжі.

Рани в роті загоюються досить швидко, достатньо всього 2-3 днів.

Якщо у вас виникають питання не соромтесь,питайте у свого стоматолога, він завжди буде радий вам допомогти.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!