Пломбування каналів або як врятувати зуб

Пломбування каналів або як врятувати зуб

Кожного дня стоматологи борються із зубним болем. Деколи це досить просто, проте при запущених випадках лікування затягується. Біль може тривати від декількох секунд до годин, і все залежить від того,  які тканини зуба постраждали.

При ураженні пульпи, пучка нервів і кровоносних судин в середині зуба, біль просто нестерпна. Від чого «хворіє» пульпа? Запалення виникає при глибоких каріозних порожнин, при неправильному лікуванні, переломі зуба, травмі (ударі об стіл, наприклад, або ж об чийсь кулак).Myths-about-root-canals-roseville-ca

В таких випадках необхідне ендодонтичне лікування або простіше кажучи лікування каналів зуба.
Зуб в середині заповнений кровноносними судинами і нервами,як я вже згадувала, коли пульпа вмирає, в середині утворюється  рідина, а згодом і гній або згусток крові, який тисне на нервові закінчення. Болить жахливо. Часто біль починається посередночі. Це є однією з характерних рис пульпіту.

Чого чекати при лікуванні пульпіту? Основним завданням стоматолога є ліквідувати запалену пульпу і очистити корені зуба від інфекції. Для цього вони використовують інструменти у вигляді голок. Страшно? Не переживайте процедура проходить під місцевим знеболенням, так що лікування є безболісним. Стоматолог робить доступ до «серця» зуба і витягує зруйновану пульпу. Після цього дантист чистить зуб від бактерій за допомогою гіпохлориду натрію- назва для банальної хлорки- найкращий дезінфектант для знезараження каналів зуба. Коли канал сухі і чисті, лікар пломбує канал- наповнює його пластичним матеріалом – гутта перча- це така спеціальна резина, яка герметично заповнює канали зуба. Спочатку лікар може поставити тимчасову пломбу на пару тижнів, а то і місяць, щоб переконатись що лікування пройшло успішно. Після повторного ренген знімку стоматолог ставить постійну пломбу.rootcanal Добре полікований зуб може прослужити вам до смерті, проте, якщо зуб був значно зруйнований ймовірно, що вам запропонують накрити його коронкою, щоб забезпечити нормальну функцію.

Рентген контроль під час пломбування каналів є золотим стандартом, тому будьте готові до, як мінімум,  4 рентген знімків. Перший діагностичний, ще до початку лікування, другий з першим інструментом, далі, коли канал заповнили матеріалом, і повторно через тиждень- два після лікування. endo-before1Чи шкодить це вашому здоровю? Звичайно ризик є завжди, проте від погано лікованого, чи взгалі не лікованого зуба ризик набагато більший. Повірте, що лишній раз ніхто клієнта не буде опромінювати.

Ендодонтія – є хоч і вузьконаправлена спеціальність, тим не менше є багато різних  нюансів. Наприклад вашому сусіду Івану Васильовичу – поставили лікарство в зуб, а вам не ставили лікарство і видаляли нерв одразу.  Марії Іванівній, з третього поверху, канали пломбували під мікроскопом, а ваш прийом зайняв всього 30 хв. Усе залижить від ситуації і стоматолог вирішує,який метод лікування вам підходить. Майте на увазі, що лікування може може проходити в декілька відвідувань і важливо не пропустити свій прийом.

Після лікування ймовірна чутливість зуба при накусуванні, відчуття мають припинитись після 3 днів. У разі гострого болю після лікування зверністься до стоматолога. Як і завжди кожне лікування має свої негативні моменти, у випадку ендолікування , негативним є дисколор лікованого зуба. Ну логічно зуб “мертвий” , без кровопостачання він виглядає темнішим, або ж пломбувальний матеріал надає йому свого відтінку ( резорцин-формалінова паста забарвлює зуби оранжевим кольором). Тим не менше з розвитком сучасної стоматології виправити це не є проблемою.

Отож, лікуємо поки лікується і поки не болить. Не варто боятись і терпіти, звертайтесь до стоматолога при найменшому сумніві. І взагалі, зробіть собі нове правило в житті- відвідувати стоматолога як мінімум 2 рази на рік, адже легше попередити, ніж лікувати.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!