А я РАК-неборак як укушу, буде знак..

А я РАК-неборак як укушу, буде знак..

Чи знали ви що у за один рік 4,000 людей отримують невтішний діагноз- рак ротової порожнини (РРП). Рак язика, наприклад, становить 50 % від усіх злоякісних захворювань ротової порожнини. Фактори ризику асоціюються з поганою гігієною рота, вживанням алкоголю і курінням. Тим не менше ризик є завжди, навіть якищо ви не курець.

Статистика показує, що  РРП зустрічається у людей за 40 років,  частіше у чоловіків. В той час, коли папілома вірус (HPV-16), який асоціюють з раком ротової порожнини, частіше вражає молодих людей віком 18-20 років. Довготривале сонячне випромінювання підвищує ризик раку ротової порожнини, зокрема губ. Закусування щік і «здирання» лусочок з губ, також є фактором ризику.

Як ж себе вберегти? Чесно кажучи, не існує ніяких попереджувальних дій, реальність така – рак може уражати кожного. Ось чому дуже важливо проходити професійне обстеження у лікаря. В більшості випадків, рак ротової порожнини виявляють стоматологи під час прийому.

Світова практика показує, що профілактика надзвичайно важлива. У Канаді, наприклад, запроваджений день боротьби з раком ротової порожнини. У цей день, лікарі волонтерять і проводять безкоштовні скринінги. Вся процедура надзвичайно швидка, займає 5 хв, абсолютно безболісна, але головне надзвичайно ефективна. Як проводять скринінг? За допомогою пристрою VELScope- випромінює голубе світло, для визначення змін у тканинах.tissue-fluorescence-visualization-2

Як виглядає рак ротової порожнини?

РРП може проявлятись як:

  • Рана у роті, або навколо, яка довго незагоюється,
  • кровоточивість з рани,
  • ороговіння шкіри,
  • охриплість голосу,
  • важкість в ковтанні,
  • важкість у жуванні,
  • труднощі в вимові,
  • розхитування зубів.

Рак ротової порожнини може вражати любу частину рота: губи, язик, щоки, горло. Без вчаної діагностики і лікування хвороба прогресує дуже швидко.

Вчасно виявлена проблема піддається лікуванню. Існує багато високоефективних методів, усе залежить від стадії захворювання –хіміотерапія, радіотерапія, медикаментозне лікування і хірургічне втручання. Тим не менше найбільш ефективною є профілактика- а саме визначення захворювання на ранніх стадіях, це підвищує шанси на одуження до 80 %.

Використовуючи цю просту схему ви можете обстежити себе вдома.Oral-Cancer-Screening Звертайте увагу на зміни в кольорі, нерівності, болючі місця, і при найменшому сумніві краще звернутись до стоматолога.

Попередити легше ніж лікувати. Зменшіть фактори ризику, розгляньте варіант здорового способу життя, припиніть курити, вживайте якісний алкоголь в розумних кількостях, не кусайте губи не закусуйте щоки. І останнє, але не менш важливе, не забувайте  про гігієну та  регулярні візити до стоматолога.

 

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!