Гігієна і брекети

Гігієна і брекети

Гігієна ротової порожнини завжди буде головною темою у профілактиці стоматологічних захворюваннь, незалежно від того чи ти носиш брекети чи ні. Але якщо ти все ж таки в процесі ортодонтичного лікування, то для тебе ця стаття є особливо актуальною. Взагалі кожне лікування тягне за собою деяку відповідальність зі сторони клієнта, і у стоматології також. Отож, якщо клієнт не чистить зуби, то він стає ще  чутливішим до карієсогенних бактерій та до запальних процесів у яснах і прогноз на усмішне лікування просто тане на очах.

Загально відома норма чистити зуби 2 рази на день, зранку і перед сном, а також після їжі допомагає тримати у здоровій формі ротову порожнину під час лікування брекетами. Питання виникає чи треба користуватись флосом? Ще й як потрібно! Це може бути непросто, проте не є неможливо.

Засоби для флосингу брекет -систем:

  • Супер флос- значно грубший ніж звичайний, проте має пластиковий кінчик який можна легко пропихати між брекетами (наявний від компанії Oral-B super floss)

     

  • Floss threader -пластмасова петелька, з гострим кінцем, до якої привязується звичайний флос, пропихається між брекетами дуже легко і просто.
  • Проксі браш-proxy brush – щіточка нагадує ялинку- проходить між дугою і зубами

     

  • Повітряний флос/air floss від Philips sonic care- підходить для видалення залишків їжі та поверхневого нальоту.
  • Gum soft picks- пластмасові щіточки з гумовим покритям, для чищення бічних поверхонь зуба, та простору між дугою і емаллю зуба.gum-soft-picks-wider-spaces

Щодо методу чищення зубів з брекет-системою, він відрізняється від звичайного чищення, так як наліт акумулюється на поверхні брекетів, і якщо  недотримуватись гігієни, то брекети можуть відклеїтись від зуба. Емаль під брекетами буде ослаблюватись, допоки не сформується каріозна порожнина.

 

Більшість закордонних спеціалістів рекомендують електронні зубні щітки, проте на мою думку і звичайна зубна щітка гарантує чистоту і свіжість, головне чисти і чистити ефективно!

Важливо використовувати пасту з фтором, для мінералізації емалі. Професіональні аплікації фторвмісного гелю є золотим стандартом у профілактиці карієсу.

Дуже шкода, що в нас в Україні такий низький рівень профілактики, це відображається навіть на тому що ціни на флос та інші прибамбаси для гігієни значно дешевші за кодоном, так що якщо вам справді не байдужі ваші зуби і ясна ви завжди зможете знайти всі засоби для гігієни рота онлайн. Головне бажання!

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!