Дитячий карієс

Дитячий карієс

В останні роки мало не у кожної другої дитини, у віці 2-3 років, виявляють карієс молочних зубів. Багато батьків навіть не дбають про молочні зубки дітей, наївно вважаючи, що «вони все одно випадуть, ось виростуть постійні, тоді …» , а тоді виникають проблеми вже серйозніші. А саме «Постійні» зуби прорізуються з вадами, порушується прикус ,через передчасну втрату молочних зубів, а це за собою тягне значно довше, дорожче лікування (ортодонтичне – пластинки, брекети , ретейнери).

Карієс – це патологічний процес який починається після прорізування, веде до руйнування твердих тканин зуба.

Що викликає карієс?Cavities-layer

  • Бактерії
  • Залишки їжі (найчастіше печиво, карамель)
  • Відсутність гігієни

Якщо не вживати раціональної гігієни то залишки їжі  і бактерії , які і так присутні в кожному роті, стають для нас шкідливими , так як внаслідок процесу бродіння розм’якшується емаль і формується каріозна порожнина.

Ознака карієсу

  • Пігментація (змінені тканини зуба набувають коричневого , чорного, молочно білого кольору)
  • Біль від подразників холодна або гаряча їжа, вода, повітря.
  • Порожнини, де може застрягати їжа.

Dental medicine and healthcare - dentist examining little child boy patient open mouth showing caries teeth decay

Дитячі зубки надзвичайно чутливі до карієсу через свою анатомію. Це означає, що карієс розвивається з блискавичною швидкістю, тому не варто тягнути кота за хвоста, а за найменшої ознаки звертатись до дитячого стоматолога.

Чим раніше виявити карієс, тим сприятливіший буде прогноз лікування.

Коли дитину не болить, то лікування може перетворитись на цікаву гру, у разі запізнілої діагностики, або ж тяжкого досвіду білий халат у дитини викликає страх, і недовіру до білого халату.

Як попередити карієс?

Перш за все гігієна!  Починати чистити зуби дитині необхідно при появі у нього перших чотирьох зубів. Використовувати м’яку зубну щітку відповідного розміру  і спеціальну зубну пасту (на якій вказують вік) .Додатково можна дитинці включати якусь пісеньку чи відео, щоб зацікавити малюка.

З віком дитинка навчиться чистити зубки сама, але в більш ранньому періоді це завдання батьків!!!

Чистити необхідно з обох сторін як з язикової так і з губної. Без лишнього тиску. Вимітаючі руки зверху вниз для верхньої щелепи, знизу вверх для верхньої.

Важливо знати ,що після прийому їжі 20 хв. після зуб отримує  так звану «кислотну атаку» , варто полоскати рот після прийому їжі, щоб зменшити ймовірність утворення карієсу.cavity-prevention

Звичка чистити зуби 2 рази на день (вранці і ввечері після їжі) позбавить від багатьох проблем.

Ще одна причина появи карієсу – тривале годування з пляшечки , так званий «пляшечковий» карієс. Особливо це стосується малюків, які щовечора засинають з пляшечкою молока в роті. Карієс при цьому вражає всі передні зуби, причому процес поширюється навколо всієї видимої частини зуба.

Правильне харчування, фрукти, овочі, різні молочні продукти, яйця і своєчасне лікування своїх зубів – джерело здорових зубів маляти.

Молочні зуби важливі!!! Вони тримають місце для постійних зубів!!!  Забезпечують нормальний розвиток щелеп.

Лікування

Батьки повинні розуміти, що лікування дитячих зубів тяжче ніж дорослих.

Одне з основних завдань батьків морально підготувати дитину до процедури. Не можна казати дитині що «боліти не буде» ,так як ймовірний деякий дискомфорт, після того ви не змусите дитину відвідати стоматолога ще раз.

Батьки повинні розуміти, що процедура може складатись з декількох етапів, з  різним інтервалом (деколи місяць, а то і півроку). НЕ варто пропускати вказаний час для другого відвідування, так як це може бути критичним !!!

Лікування карієсу є різним . Вибір матеріалу і тип процедури залежить від стану дитини, виду карієсу , та лікаря.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!