Прорізування зубів

Прорізування зубів

Прорізування – це процес, коли зуб займає відповідне місце у ротовій порожнині. Прорізування молочних зубів відбувається в певному хронологічному порядку, так само як згодом будуть прорізуватись постійні зуби.

Прорізування тимчасових зубів по­чинається на 5-б-му місяці життя і закінчується до 2,5-3 років .

Всього є 20 молочних зубів : 8 різців, 4 клика, 8 молярів.

bigstock-how-to-grow-your-baby-s-teeth-25669880Ознаками нормального прорізування зубів є: своєчасність, по­слідовність щодо певних груп зубів і парність.

 • Першими прорізуються нижні центральні різці (5-6 місяців)
 • другими — верхні центральні, (5-6-7 місяців)
 • третіми — нижні бічні різці, (7-8)
 • четвертими — верхні бічні різці, (7-9)

До 10-12 міс життя прорізуються всі 8 різців. Після невеликої перерви (2-3 міс) з’являються

 • перші тимчасові моляри, (12-14 місяців) за ними
 • ікла (нижні й верхні) (16-18 місяців)
 • останніми прорізуються другі великі кутні зуби ( другі моляри 20- 30 місяців)

Наведені терміни прорізування зубів можуть варіювати від 4 міс до 2 років (раннє прорізування) або від 8-10 міс до 3-3,5 року (пізнє прорізування).

Проте для формування коренів молочних зубів потрібно  більше часу 1 рік-1.5 року після прорізування.

Молочні зуби за своєю анатомією відрізняються від дорослих (постійних ) зубів. Якщо нехтувати гігієною ротової порожнини,  карієс швидко поширюватиметься до пульпи ( нерву ) зуба.

У постійному прикусі всього 32 зуба : 8 різців, 4 клики , 8 премолярів, 12 молярів.

Процес прорізування постійних зубів є такий самий як молочних.  Постійні зуби розміщенні між корінцями молочних зубів , або з язикової сторони передніх молочних зубів. Таким чином, постійний зачаток створює тиск на корені молочних зубів, і ті починають розсмоктуватись і хитатись, цим звільнюють  місця для своїх послідовників.

 1. Різці центральні прорізуються в 6-7роківpink2
 2. Бічні різці 7-8-9 років.
 3. Клик 11-12 років
 4. 1 премоляр 10-12 років
 5. 2 премоляр 10-12 років
 6. 1 моляр 6 років
 7. 2 моляр 12 років
 8. 3 моляр від 18 років

Коли постійний зуб прорізується до того як молочний зуб «випав», виникає проблема скупченості зубів. Щоб уникнути таких проблем потрібно  не забувати про профілактичні візити до стоматолога. Раннє виявлення  і корекція проблеми  попереджує високо вартісне лікування та порушення функцій зубів.

4yfowkДля полегшення процесу прорізування у дітей використовують різні гелі. Невелику кількість гелю наносять на  ясена у місці де зуб має прорізватисьь. Обережно масажують чистими пальцями, для рівномірного розподілу на поверхні слизової оболонки. Популярними є -“Генгігель бебі гель”, ” Dentol”.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!