Ясна і серце

Ясна і серце

Ми доглядаємо за собою, правда ж ? Ми стараємось виспатись – тим часом наш розум відпочиває. Ми слідкуємо за рівнем холестерину – бережемо  своє серце, і не палимо цигарки – піклуємось про легені. Лікарі-стоматологи дбають про своїх пацієнтів також.  Вони розказують як важливо правильно чистити зуби, користуватись флосом.

Нещодавні дослідження з програми охорони здоров’я акцентують увагу на захворюваннях ясен. Вчені доказують, що захворювання пародонту мають прямий взаємозв’язок з проблемами серця та діабетом. Якщо не вдаватись у тонкощі , то просто кажучи пацієнту- “бережіть свої зуби і ясна” ,ми маємо на увазі -“бережіть своє тіло загалом”.

Отож,  що пов’язує захворювання пародонту та  хвороби серця? Останні досягнення у цій сфері показують,  що саме запалення є єднальною ланкою.  Кардіологи  ствердують, що в результаті запального процесу, відбуваються зміни у стінках судин, вони стають менш еластичні – твердіші, в середині артерій утворюється «наліт»- саме він являє собою  запальний процес. Цей процес утворення нальоту , надзвичайно схожий на клініку гінгівіту – запального процесу ясен, який виникає через бактерії, які є в ротовій порожнині.

heart-disease Люди які мають середню і тяжку стадію захворювань ясен мають в крові значно підвищений рівень С-креатив протеїну (CRP) .  Цей білок зростає при запальному процесі,  СRP визначають щоб визначити групу ризику серцевого нападу.

Бактерії є іншою єднальною ланкою між захворюванням пародонту та хворобами серця. Поширення бактерій вздовж усього тіла веде до запалення, але тим не менше самі по собі бактерії є небезпечні: захворювання пародонту перебігає тяжче тоді, коли глибина ясенної кишені збільшується, і зі збільшенням кишені ризик того, що бактерії глибше занурюватимуться в кістку і кров’яний потік збільшується.

Отож, наприкінці можна сказати що захворювання ясен та пародонту загалом є систем захворюванням. Тобто дотримуючись раціональної гігієни ви не тільки дбаєте про свої зуби і ясна , а й про серце. Тож можливо флосова нитка і зубна щітка вбережуть вас від серцевого нападу.

Бережіть себе.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!