Як смоктання великого пальця впливає на прикус

Як смоктання великого пальця впливає на прикус

Шановний доктор!

Моя 13-ти річна дочка має звичку  смоктати великий палець.

Мене цікавить чи дана звичка впливає на розвиток зубів, так як її зуби не змикаються разом спереду, і язик постійно розміщений між зубами.

Як це виправити?

З листа видно, що дитина має «відкритий прикус», при якому верхі і нижні зуби  не дотикаються один до одного і між ними є простір. Наступною проблемою є розташування язика: замість того щоб язик піднімався до піднебіння при ковтанні, язик розміщений між зубами верхньої і нижньої щелепи.openbite

Як смоктання великого пальця впливає на зубний ряд?

У нормальному прикусі верхні зуби перекривають нижні. У випадку з листа, дитина має проміжок між зубами, який в свою чергу, стає місцем відпочинку для язика.

Всі немовлята при ковтанні пхають язик вперед до губ – це називається інфантильний тип ковтання. В процесі росту і розвитку, коли у дитини зявляються перші зуби змінюється і тип ковтання. Тепер язик відштовхується від передніх і зубів. Приблизно у віці 4 років дитячий тип ковтання повністю змінюється на дорослий в якому кінчик язика контактує з піднебінням, одразу ж за центральними верхніми зубами.

10388576_301866750012344_342071971059893143_n

Якщо дитина продовжує смоктати великий палець, після того як прорізались молочні зуби, то ризик негативного впливу на ясна і зуби значно зростає.

Отож, якщо не контролювати звичку «смоктання великого пальця» довгий час , це може порушити прорізування і позицію постійних зубів. Навіть якщо припитити смоктання пальця, простір залишиться, а з ним і  неправильне розташування язика. Іншими словами, тиску від язика, який відпочиває між зубами, достатньо для того щоб порушити нормальне розташування зубів.

Чи шкідливо смоктати пальці ? Відповідь очевидна- дуже! Смоктання пальця, насправді, може заблокувати прорізування зубів узагалі. Справді важливо зупинити цю погану звичку до того як постійні зуби проріжуться ( 6-7 років)

Лікування

Звичайно ж залученням ортодонтичних конструкцій –пластинок і брекетів.

Також розроблені спеціальні девайси, які допомагають дитині позбутись шкідливої звички.

Ефективність лікування залежить від того наскільки вчасно було зауважено шкідливу звичку і від співпраці  батьків, дитини і стоматолога. Шануйте себе та свою посмішку, не пропускайте регулярні візити до стоматолога.

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!