Ополіскувачі для ротової порожнини

Ополіскувачі для ротової порожнини

Ополіскувачі ротової порожнини є допоміжними засобами для гігієни ротової порожнини. Герметизація фісур, правильна методика чищення, фторування залишаються основними, більш ефективними профілактичними засобами гігієни рота.

floride-bottleОполіскувачі не усувають неприємний запах з рота, вони тільки тимчасово маскують або зменшують запах, залежно від причини його виникнення. Ополіскувачі можуть замаскувати запах з горла або рота спричинений інфекцією. Проте «аромат» часнику чи цибулі, наприклад, затримується при диханні, тому що хімічні сполуки у цих продуктах всмоктуються у кров у шлунку, згодом ця кров, через коло кровообігу, перейде до легень. Вченими доведено, що маскування такого запаху триватиме 10-15 хв.

Часто ополіскувачі для роту використовуються клієнтами при болю в горлі, та ранах у ротовій порожнині. Деякі інгредієнти ополіскувачів тимчасово можуть зменшити больові відчуття, проте не можуть вилікувати. Навіть якщо ополіскувач містить антимікробний фактор, то це не означає що він сприяє одужанню чи лікуванню саме «вашої» болячки, так як антимікробний агент у ополіскувачі має лише поверхневу дію.

Ополіскувачі, які містять ментол, фенол чи фенолят натрію мають тимчасовий обезболюючий ефект. Гліцерин, для прикладу, створює захисний обволікуючий шар  навколо тканини, щоб зменшити подразнення. Для подібного заспокійливого та знеболювального ефекту вам не потрібна пляшка ополіскувача, достатньо полоскання теплою водою з сіллю ( не підходить для людей з підвищеним тиском).

При виборі ополіскувача приділити увагу його інгредієнтам, або зверніться за допомогою до стоматолога.

Використання ополіскувача не забезпечує адекватного чищення зубів та видалення зубного нальоту. Ополіскувач діє тільки на коронкову частина зуба, тобто під яснами все ще може накопичуватись наліт та зубний камінь.

Ополіскувачі поділяються на терапевтичні – тобто ті, які мають лікувальний ефект та косметичні .

Терапевтичні ополіскувачі складаються з інгредієнтів які мають лікувальний ефект або попереджуючий вплив на тканини ротової порожнини.

 Ополіскував проти карієсу містить фтор, як активний інгредієнт. Прикладом є КОЛГЕЙТ Плакс «Комплексний захист», Listerine anticavity, Listerine з фтором, Colgate Phos-Flur Rinse.

prez_classik_opolask Антимікробний – містить фенольні сполуки та спирти. Прикладом такого типу є Listerine CoolMint , PresiDENT Classic Plus, Colgate PerioGard , GLISTER. Антимікробні ополіскувачі спрямовані на знищення деяких бактерій.

Антисептичний ополіскувач містить  хлоргексидин, триклозан, метил-саліцилат, бензидамін. Прикладом є Listerine original antiseptic, LACALUT «Аktiv»,  Parodontax,  President profi. Антисептики призначені для попередження поширення бактерій та грибкових інфекцій, та пригнічення їх розмноження.

Косметичні ополіскувачі для ротової порожнини усувають залишки їжі, дають тимчасову свіжість, механічно зменшують кількість бактерій.

При виборі ополіскувача варто звернути увагу на вміст спирту в складі ополіскувачу. Спирт «сушить» тканини ротової порожнини, чим може провокувати утворення нових каріозних порожнин.

Отож, при виборі ополіскувача порадьтесь зі своїм стоматологом який тип ополіскувача підходить саме вам.

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!