Наліт і камінь на зубах

Наліт і камінь на зубах

Основною причиною хвороб ясен та зубів є погана гігієна ротової порожнини. М’які та тверді зубні відкладення створюють ретенційні пункти для накопичення бактерій та їх подальшого розмноження, ці процеси подразнюють та руйнують  тканини зуба і ясен .

М’які зубні відкладення включають в себе :

  • Зубна пелікула
  • Зубний наліт
  • Матеріа альба
  • Залишки їжі

Зубна пелікула – це ціпка оболонка , котра не містить бактерій, тобто є нешкідливою , утворюється за 1 хв.  після чищення зубів. Вона виконує захисну функцію  проти кислотних атак у ротовій порожнині. Утворюється з ротової рідини (слини, ясенної рідини, протеїнів). Проте у разі відсутності раціональної гігієни пелікула, як магніт, притягує до себе бактерії .

dental-plaqueСукупність пелікули + бактерій= зубний наліт. Зазвичай наліт утворюється за 1- 2 дні після чищення. Саме зубний наліт є частою причиною захворювань ясен. Бактерії,  які присутні в зубному нальоті, у процесі своєї життєдіяльності виділять «екскременти», побічні продукти, які викликають запальну реакцію ясен. Коли бактерії в зубному нальоті розкладаються, то утворюють кислоти, які демінералізують, тобто забирають з емалі зуба мінеральні речовини, чим ослаблюють зуб, і роблять його більш чутливим і проникним для  бактерій. Неприємний запах з рота наслідок зубного нальоту .

Зубний наліт може набувати жовтуватого , а то й коричневого відтінку у курців, також колір нальоту може змінюватись від типу їжі та типу бактерій.

Зубний наліт утворюється не тільки навколо природніх зубів, а також навколо коронок, протезів, пластинок, брекетів.

Полоскання не може усунути зубний наліт, тільки чищення зубною щіткою і флос.

Матеріа Альба – вільно прилеглий маси, з слини та залишків їжі. Нагадує вигляд творогу, білого або сіруватого кольору. Змивається полосканням.Часто являється знаком поганої гігієни. Створює поганий запах з рота.

Залишки їжі

Це частинки які застрягають між зубами –  куски м’яса ,попкорну, печива.Часто травмують ясна , можуть привести до запалення та неприємного запаху з рота , якщо не усунути.

Тверді зубні відкладення – зубний камінь

DSC_0064

Так як і зубний наліт покриває поверхні зуба як під яснами так  і над ними. Зубний камінь, це з часом (12 днів) мінералізований, затверділий , зубний наліт. Мінералізується під дією слини та ясенної рідини, може набувати темного кольору.

Не можна усунути за допомогою щітки чи флосу, тільки професійна гігієна (скейлінг) може очистити поверхню зуба.

Якщо зубний камінь не усунути , то спочатку виникне  захворювання ясен, а згодом пародонту( всі структури які оточують зуб), що приведе  до втрати кісткової тканини безповоротно , та втрати зубів!!!

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!