Зубні пасти

Зубні пасти

На полицях магазинів і аптек є широкий асортимент зубних паст.toothpaste-aisle
Яку ж вибрати ? Чи має вона фтор? Чи запобігає утворенню карієсу ? Чи можливо два в одному? І не забуваємо про відбілюючі пасти. Отож, вибір пасти є досить специфічний, адже ротова порожнина людини кожної людини унікальна і зі своїми потребами.

Про головне: 

Зубні пасти можуть бути у різному вигляді: гелі, пасті або в порошку. Тим не менше, інгридієнти у засобах для чищення зубів спільні. Наприклад :

  • Абразивний агент : Натрій бікарбонат, натрій хлорид, кальцій карбонат, кальцій сульфат – великі частинки призначені для полірування поверхні зуба, механічно попереджують формування  бактеріальних колоній. В ідеалі абразиви тільки очищають поверхню зуба і забезпечують гладкість поверхні зуба  для попередження накопичення зубного нальоту і каменю.
  • Зволожувачі – матеріали які попереджують випаровування води з пасти;
  • Вода –як розчинник ;
  • Зв’язуючі агенти;
  • Детергенти – утворюють піну і очищуюючу здатність;
  • Барвники та смакові добавки;
  • Консерванти- попереджують розмноження бактерій  (сполуки бензолу та фенолу).

Терапевтичні (лікувальні агенти)- сполуки, які приносить позитивний ефект на м’які та тверді тканини ротової порожнини.  Попереджують карієс, захворювання ясен, зменшують чутливість зубів.

Антикарієсним агентом є натрій флюорит(NaF), натрій монофлюорофосфат(MFP), амінфлуорид (AmF). Ці сполуки попереджують вимивання мінеральних речовин з тканин зуба.

Дезенфектанти –калійнітрат, стронціум хлорид, фторид олова (SNF2), тощо.

«Протизапальні для ясен» – триклозан, хлоргекседин, цинк цитрат, пірофосфат, перекисі водню,.. та інші.

Важливим фактором  є наскільки великі частинки в пасті , тобто її абразивність. В поєднанні з сильним натиском зубної щітки абразив може створити figure_10 клиновидні дефекти – V подібні дефекти в пришийковій зоні зуба, які виникають через горизонтальні рухи при чищенні , здійснені з великою силою.  Ці дефекти часто супроводжуються підвищеною чутливістю зубів і якщо вчасно не врегулювати ситуацію, то може привести і до зламу коронки зуба. Прикладом абразивної пасти є відбілюючі пасти з великими кристалами чи перлами.

Фтор у пасті

Фтор відомий своїми антикарієсними властивостями, тим не менше,  батьки, діти яких користуються фторвмісною пастою , повинні пильнувати за процесом чищення, бо  якщо ковтнути фторвмісну пасту можуть виникнути побічні ефекти – тошнота, розлад шлунково-кишкового тракту.Fluoride Розмір вичавленої пасти не повинен перевищувати розмір горошини.

Деякі складники зубних паст можуть надавати жовтуватого відтінку зубу, або ж ефект відбілюючої пасти може обернутись небажаним, якщо одразу після чищення з’їсти чорниць чи борщ.

Пасти для чутливих зубів зі стронцієм нітратом або ж калієм нітратом підходять для тих, чиї зуби легко подразнюються на холодну воду, повітря, або ж гарячу їжу, напитки. Один день використання такої пасти не змінить ситуацію, проте за чотири тижні чутливість зменшується.

Відбілюючі пасти

Насправді пасти ддя відбілювання зубів не містять «відбілювача». Натомість, одним з інгредієнтів такої пасти є великі «абразивні» частинки, про які ми згадували раніше. Відбілюючі пасти не створені для постійного користування, так як вони можуть зруйнувати структуру зуба.

Отож, вибір зубної пасти є дуже важливий і вимагає індивідуального підходу, для дітей одна, для батьків інша, для сусідів ще інша. При виборі пасти звертайте увагу на виробника і дату виготовлення . Старайтесь уникати паст з Китаю, так як ті славляться низькою якістю, в 2007 році пасти імпортовані з Китаю містили токсичний елемент- діетиленгліколь.

Купляйте пасти в аптеках або спеціалізованих магазинах з засобами особистої гігієни.90e2f27c78b7b26d5ba1afc9

Якщо кожного разу вибирати іншу пасту , ви зможете вибрати ту,  яка буде підходити саме вам. Така практика рекомендована, для того щоб бактерії в ротовій порожнині не «привикали» до одного конкретного засобу ротової порожнини.

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!