Для батьків 3-6 літніх дітей

Для батьків 3-6 літніх дітей

Батьки дітей віком від 3 до 6 років часто не звертають увагу на так звані «молочні зуби». Як результат така байдужість згодом переростає у дороге лікування.

Щоб уникнути таких проблем  з дитячими зубками батьки повинні забезпечувати раціональну  гігієну для своїх кіндерів. Золотим стандартом є 2 разове чищення зубів – зранку і ввечері, та флосинг.-15685

Так флосом повинні користуватись навіть діти! Для вас це новина?Проте, якщо подумати логічно, зубною щіткою ми можемо почистити тільки 2 -3 сторони зуба, а от бічні сторони зуба залишаються брудними. В період, коли дитяча щелепа інтенсивно росте, між зубами утворюються невеликі проміжки – треми, між якими може застрягати їжа, особливо печево, хлібні вироби, м’ясо. Флос – ідеальний варіант, щоб дістати рештки їжі.

Як правильно чистити зуби?

Для дітей віком від 3 до 6 років оптимальним варіантом чищення є метод  Фона. Він є простий у використанні :

  • зуби зімкнуті,
  • щитинки зубної щітки контактують з  зубами під кутом 90 градусів
  • повільні кругові рухи з легким натиском повторються для всіх зубів.

Для чищення зубів з язикової сторони ми використовуємо метод  Rolling stroke- вимітаючи рухи.  Щитинки щітки напрямлені в сторону ясен іі рухаються до оклюзійної (жувальної ) поверхні. Одночасно чистимо 2 -3 зубчика , рухи повторюємо 5 раз для кожної групи зубів.

Флосинг для дітей – метод кола

Довжина флосової нитки приблизно 20 см .

Звязуємо кінці разом на 3 вузли

loop

Розміщуємовсі пальці окрім великого пальця в коло, так щоб великий та вказівний пальці могли тримати  флос довжиною 1 см. , саме така відстань між пальцями необхідна для доброго контролю над процесом. Без зайвого тиску розмущуємо флос між зубами і робимо «с» подібну форму. Рухаємо флос вверх і вниз декілька раз щоб почистити бічні поверхні зубів. Змінюємо 1 см флосу для нової групи зубів по колу. Повторити для кожної бічної поверхні.

Альтернативою флосу є dental floss pick – флосер. Це така “міні-рогатка” з сантиметром флосу. Дуже зручна у використанні. Ефективно очищає бічні поверхні зубів.690440 Єдиним недоліком є те, що не можна змінювати шматок флосу на новий в процесі флосингу.

Щоб переконатись у своїй успішності можна використовувати барвники , які покажуть залишки нальоту на поверхні зуба.

Ще одним профілактичним методом проти карієсу є герметизація фіcур.

1_UltraSeal-XT-plus-Clinical_Before

Зуб з глибокими “рівчаками”-фісурами, без герметизіції

Фісури – це рівчаки в зубі, де найчастіше застрягають залишки їжі, важко доступні для чищення місця.

Герметизація фіcур -це  проста та безболісна процедура. Дуже ефективна якщо зробити  в перші місяці після прорізування зуба постійних зубів (5-6 років).

Коли краще робити герметизацію фісур? Основною умовою проведення герметизації, є не уражений карієсом зуб. Саме тому, рекомендують герметизацію фісур відразу ж після прорізування жувальної поверхні зуба. Не варто чекати поки коронкова частина зуба повністю проріжеться. Поки ви чекаєте, карієс не спить. І в цьому випадку вже треба буде “бурувати” і ставити пломбу.

2_UltraSeal-XT-plus-Clinical_After

Зуб після герметизіції, матеріал фізично не дає бактреїям проникнути в “рівчаки”

Процедура є абсолютно безболісна, без «бурування» твердих тканин зуба. Герметик – клеєподібний матеріал, який «закриває» фіcури,  такий чином їжа і бактерії не попадають у «рівчаки» і розвиток карієсу стає неможливий.

   Основні відмінності герметиків від пломб.
       • при проведені герметизації фісур, тканини зуба не препаруються борами. Максимум що можливо – це розкриття вузьких фісур низькоабразивними борами.

  • герметики в своєму складі містять іони фтору, що зміцнює незрілу емаль.
  •  герметики ставлять дітям і дорослим людям у віці до 25 років.

Цей абсолютно безпечний метод дозволить зберегти здоров’я зуба та вберегти його від карієсу.

Отож, чистити зуби 2 рази на день, як і користування флосом- це золотий стандарт в стоматології. Батькам, бажаю мудрих рішень і терпіння у вихованні свого чада. Пам’ятайте, люблячі батьки не ті, які приносять дітям солодощі, а ті, які дбають про дитяче здоров’я. Любіть своїх дітей і відвідуйте стоматолога разом.

 

Я усвідомлюю, що кожна людина є унікальною і є гідною отримати належну стоматологічну допомогу. Я прагну допомогти вам і вашій родині, розказати вам про основні методи догляду за ротовою порожниною і про наслідки, яких можна чекати, якщо недотримуватись правил гігієни. Рада вітати вас у своєму блозі, і з нетерпінням чекаю спільної роботи з вами!